Nowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie łosickim

0
235

Kolejne 10 inwestycji w powiecie łosickim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Władze regionu przekażą ponad 847,5 tys. zł na rozwój bazy sportowej i remonty strażnic. Budowa boiska tenisa ziemnego w miejscowości Borsuki czy modernizacja strażnicy OSP Pietrusy – to tylko część inwestycji, które powstaną w powiecie.

Reklama

Jak zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska (klub PSL), potrzeb w naszym regionie jest wiele. – A my staramy się pomagać gminom i powiatom im sprostać. Dofinansowywane przez nas inwestycje to projekty, o których rozmawiamy z wójtami, burmistrzami i starostami podczas naszych wizyt w regionie. Dlatego wiemy, że mieszkańcy oczekują tych inwestycji, a samorządy lokalne często bez naszej pomocy nie dałyby rady ich zrealizować. Zależy nam przede wszystkim na komforcie życia Mazowszan.

Mazowsze dla sportu

Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W powiecie łosickim wsparcie w wysokości ponad 741,5 tys. zł otrzyma 6 inwestycji.

Dbanie o kondycję fizyczną jest ogromnie ważne, dlatego chcemy, aby wszyscy Mazowszanie mieli możliwość skorzystania z boisk, sal gimnastycznych, siłowni plenerowych, ale także lodowisk czy skateparków. I ten program to umożliwia. Do tej pory dzięki naszej pomocy powstało już ponad 500 obiektów – podkreśla członki zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc (klub KO).

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie łosickim:

remont dachu budynku sali gimnastycznej z zapleczem w Huszlewie – 122 tys. zł;

wymiana oświetlenia w sali gimnastycznej w Olszance – 37,5 tys. zł;

modernizacja istniejącego boiska sportowego w miejscowości Górki – 187 tys. zł;

budowa boiska tenisa ziemnego w miejscowości Borsuki – 100 tys. zł.

modernizacja obiektu sportowego na działce nr 211/3 w Łosicach – 200 tys. zł;

budowa 3 torowej bieżni lekkoatletycznej w Zespole Szkół Nr 3 RCKU w Łosicach – 95 tys. zł.

Mazowsze dla straży pożarnych

Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP, dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 30 tys. zł. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły w sumie 244 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 7,1 mln zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast. Znalazło się wśród nich także 4 strażnic z powiatu łosickiego. Na ich remonty lub modernizacje samorząd województwa przeznaczył ponad 106 tys. zł.

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie łosickim:

remont strażnicy, miasto i gmina Łosice – 30 tys. zł;

modernizacja strażnicy, gmina Olszanka – 30 tys. zł;

remont strażnicy, gmina Sarnaki Hołowczyce – 16 tys. zł;

remont strażnicy, gmina Platerów – 30 tys. zł.

Materiał sponsorowany.

Reklama
Poprzedni artykułW czerwcu obłożenia schodów betonowych rabat 15 procent
Następny artykułOdwiedź Bibliotekę i zobacz wystawę