Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

0
582

Potrącenie pieszej
04 listopada 2019r. na drodze wojewódzkiej W-698 w miejscowości Łuzki w obszarze zabudowanym, samochód osobowy m-ki Ford potrącił 84-letnią mieszkankę tej miejscowości. Poszkodowana po przetransportowaniu do Szpitala Powiatowego w Łosicach zmarła. Kierująca, 44-letnia mieszkanka powiatu bialskiego była trzeźwa, policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Oszustwo
06 listopada w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie. W domu pokrzywdzonej, 78-letniej mieszkanki gminy Sarnaki, przedstawiciel handlowy jednej w warszawskich firm pozostawił sprzęt AGD, gotówkę oraz kartę podarunkową jednego marketów. Pomimo odesłania sprzętu i odstąpienia od umowy pokrzywdzona została obciążona spłatą rat kredytu w kwocie ponad ośmiu tysięcy złotych. Postępowanie w sprawie prowadzi KPP w Łosicach.

Kolizja drogowa
01 listopada 2019r. w miejscowości Próchenki, kierujący samochodem osobowym m-ki Opel, 39-letni mieszkaniec gminy Łosice, włączając się do ruchu, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej kierującej samochodem osobowym m-ki Ford, 19-letniej mieszkance gminy Olszanka, w wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów. W wyniku kolizji nikt nie doniósł obrażeń, kierujący byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

Kolizja drogowa
05 listopada 2019r. w Łosicach na ul. Rynek, kierująca samochodem osobowym m-ki Toyota, 62-letnia mieszkanka Łosic nie zachowała należytej ostrożności podczas manewru cofania i uderzyła w przejeżdżający samochód osobowy m-ki Skoda, kierowany przez 64-letniego mieszkańca Siedlec. W wyniku kolizji nikt nie doniósł obrażeń, kierujący byli trzeźwi, kierująca Toyotą została ukarany mandatem.

Zdarzenie drogowe
07 listopada 2019r. w m. Łuzki, na łuku drogi wojewódzkiej W-698, kierująca samochodem osobowym m-ki Toyota jadąc w kierunku Chotycz, straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu. Kierująca była trzeźwa, z miejsca zdarzenia została przetransportowana do szpitala, jednak okazało się, że nie odniosła poważnych obrażeń. KPP w Łosicach prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Zatrzymany poszukiwany
11 listopada 2019r. w  Łosicach  łosiccy dzielnicowi działając na podstawie Sądowego Nakazu Doprowadzenia zatrzymali poszukiwaną, 28 letnią mieszkankę Łosic. Kobieta została przewieziona do policyjnej izby zatrzymań, skąd trafi do aresztu.

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy
11 listopada 2019r. w Łosicach na ul. Rynek, 56-letni kierujący samochodem osobowym m-ki Opel uderzył w krawężnik a następnie w betonową donicę. Zaniepokojony 46-letni mieszkaniec Łosic uniemożliwił dalszą jazdę samochodem kierowcy i natychmiast powiadomił Policję. Jak się okazało, kierujący był nietrzeźwy, badanie wykazało niemal trzy promile alkoholu w organizmie. Postępowanie w sprawie prowadzi KPP Łosice.

Niezatrzymanie się do kontroli
11 listopada 2019r. w Sarnakach, łosiccy policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen. Kierujący pojazdem zlekceważył znaki świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie pojazdu i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Chlebczyn, podczas ucieczki popełnił szereg niebezpiecznych wykroczeń. Policjanci ustalają, kto w chwili zdarzenia kierował pojazdem. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 i utrata uprawnień do kierowania.

Pożar
10 listopada 2019r. w m. Łuzki doszło do pożaru murowanej stodoły,  w wyniku którego budynek spaleniu uległ budynek wraz ze sprzętem rolniczym i płodami rolnymi. 67-letni pokrzywdzony nie był w stanie oszacować strat, trwa ustalanie przyczyn pożaru.

mł. asp. Nina Zaniewicz