Niechaj prowadzi nas Gwiazda!

0
264

W piątek 6 stycznia łosickimi ulicami po raz szósty przejdzie barwny orszak, w którym mieszkańcy miasta wraz z Trzema Królami pójdą pokłonić się małemu Jezusowi, Maryi i Józefowi. W 2023 roku orszak wyruszy pod hasłem „Niechaj prowadzi nas Gwiazda!” 

Jest to okazja, by przez wspólny śpiew kolęd pokazać wszystkim naszą radość z narodzenia Zbawiciela świata. Wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Łosice, okolic oraz gości zapraszamy do udziału w „największych jasełkach”. W sposób szczególny zapraszamy rodziny z dziećmi, dla których jest to okazja, by jeszcze raz przeżywać tajemnicę narodzenia Bożego Syna.

Reklama

Orszak rozpocznie się o godz. 11.00 mszą świętą w kościele pw. Trójcy Świętej, a następnie o godz. 12:00 mieszkańcy Łosic spotkają się na placu przed kościołem by po wspólnej modlitwie wyruszyć wraz z Królami za Gwiazdą. Sprzed kościoła wyruszą trzy orszaki: europejski, afrykański i azjatycki.

Celem podróży Orszaków będzie dotarcie do stajenki Jezusa, która zostanie ustawiona na scenie w Parku Miejskim im. Króla Aleksandra Jagiellończyka. Tam poszczególne orszaki zostaną powitane, oddadzą pokłon nowonarodzonemu dzieciątku Jezus, a następnie odbędzie się inscenizacja jasełkowa w wykonaniu rodziców i uczniów klasy IIa i VIIa Szkoły Podstawowej nr 2 w Łosicach. Obecni na placu zatańczą poloneza z Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej do melodii kolędy „Bóg się rodzi” i wspólnie pokolędują z zespołami lokalnymi: Studio Piosenki ŁDK, ZPiT Mała Ziemia Łosicka, ZPiTZŁ przy gorącej herbatce i słodkościach.

Zapraszamy do udziału społeczność szkolną, grupy kolędnicze, organizacje społeczne oraz mieszkańców miasta i gminy. Mile widziane stroje regionalne, królewskie, wojowników, dwórek, aniołków i pastuszków a także akcenty w kolorach orszakowych oraz związane z danym kontynentem.

Ale to nie koniec wspólnego świętowania, po części oficjalnej, jak to się już stało tradycją… zapraszamy na kolędowanie w drodze z grupą kolędniczą Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, która tym razem przybędzie pod Wasze posesje w sołectwach by wspólnie pokolędować.

Dołączcie do nas na trasie… harmonogram poniżej
start ok. 14:00 – Park Miejski

przejazd ulicą Piłsudskiego – Staszica i Szkolną do Szpitala Powiatowego
Szkolna – Słowackiego – Kolejowa – Nowosielec – Dzięcioły – Stare Dzięcioły – Patków Prusy – Patków – Niemojki – Zakrze – Stare Biernaty – Biernaty Średnie – Kolonia Zakrze – Zdrowa – Żeromskiego – Szkolna.

Niech nie zabraknie nikogo z nas na tym niezwykłym wydarzeniu. Do zobaczenia na Orszaku

Reklama
Poprzedni artykułPomyliła nr rachunku – straciła 10 tys. zł
Następny artykułRafał Panasiuk – chłopak z Łosic, który napisał kolejną książkę