Niechaj prowadzi nas Gwiazda!

0
254

W piątek 6 stycznia łosickimi ulicami po raz szósty przejdzie barwny orszak, w którym mieszkańcy miasta wraz z Trzema Królami pójdą pokłonić się małemu Jezusowi, Maryi i Józefowi. W 2023 roku orszak wyruszy pod hasłem „Niechaj prowadzi nas Gwiazda!” 

Jest to okazja, by przez wspólny śpiew kolęd pokazać wszystkim naszą radość z narodzenia Zbawiciela świata. Wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Łosice, okolic oraz gości zapraszamy do udziału w „największych jasełkach”. W sposób szczególny zapraszamy rodziny z dziećmi, dla których jest to okazja, by jeszcze raz przeżywać tajemnicę narodzenia Bożego Syna.

Orszak rozpocznie się o godz. 11.00 mszą świętą w kościele pw. Trójcy Świętej, a następnie o godz. 12:00 mieszkańcy Łosic spotkają się na placu przed kościołem by po wspólnej modlitwie wyruszyć wraz z Królami za Gwiazdą. Sprzed kościoła wyruszą trzy orszaki: europejski, afrykański i azjatycki.

Celem podróży Orszaków będzie dotarcie do stajenki Jezusa, która zostanie ustawiona na scenie w Parku Miejskim im. Króla Aleksandra Jagiellończyka. Tam poszczególne orszaki zostaną powitane, oddadzą pokłon nowonarodzonemu dzieciątku Jezus, a następnie odbędzie się inscenizacja jasełkowa w wykonaniu rodziców i uczniów klasy IIa i VIIa Szkoły Podstawowej nr 2 w Łosicach. Obecni na placu zatańczą poloneza z Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej do melodii kolędy „Bóg się rodzi” i wspólnie pokolędują z zespołami lokalnymi: Studio Piosenki ŁDK, ZPiT Mała Ziemia Łosicka, ZPiTZŁ przy gorącej herbatce i słodkościach.

Zapraszamy do udziału społeczność szkolną, grupy kolędnicze, organizacje społeczne oraz mieszkańców miasta i gminy. Mile widziane stroje regionalne, królewskie, wojowników, dwórek, aniołków i pastuszków a także akcenty w kolorach orszakowych oraz związane z danym kontynentem.

Ale to nie koniec wspólnego świętowania, po części oficjalnej, jak to się już stało tradycją… zapraszamy na kolędowanie w drodze z grupą kolędniczą Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, która tym razem przybędzie pod Wasze posesje w sołectwach by wspólnie pokolędować.

Dołączcie do nas na trasie… harmonogram poniżej
start ok. 14:00 – Park Miejski

przejazd ulicą Piłsudskiego – Staszica i Szkolną do Szpitala Powiatowego
Szkolna – Słowackiego – Kolejowa – Nowosielec – Dzięcioły – Stare Dzięcioły – Patków Prusy – Patków – Niemojki – Zakrze – Stare Biernaty – Biernaty Średnie – Kolonia Zakrze – Zdrowa – Żeromskiego – Szkolna.

Niech nie zabraknie nikogo z nas na tym niezwykłym wydarzeniu. Do zobaczenia na Orszaku

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.