Rafał Panasiuk – chłopak z Łosic, który napisał kolejną książkę

0
791

Rafał Panasiuk to urodzony w Warszawie ale wychowany w Łosicach, autor książki „Krótka i smutna książka o niczym”. To też były muzyk lokalnych zespołów Wschód i The Punitive. Dziś prezentuje swoje kolejne dzieło literackie pt. „Znów spadł deszcz”. – Do pisania zachęcili mnie nauczyciele w liceum mówiąc, że skoro tak chętnie się rozpisuje „lejąc wodę” na sprawdzianach, to może powinienem zacząć książki pisać – wspomina Rafał.

„Znów spadł deszcz” to historia o tym jak los zadrwił z głównego bohatera – Krystiana, dając mu na barki ciężar, którego się nie spodziewał. Przekornie postanowił, zrobić wszystko by temu podołać i za wszelką cenę zapewnić dostatek i bezpieczeństwo swoim bliskim. Można śmiało powiedzieć, że w tej historii powiedzenie „po moim trupie” jest bardziej trafne niż mogłoby się wydawać. To druga książka autora, pierwsza, wydana 3 lata temu „Krótka i smutna książka o niczym” była zbiorem opowiadań na jesienne melancholijne wieczory.

Reklama

„Krystian uwielbiał ciszę, zaczynał sobie tłumaczyć w głowie, że przecież zdarzało mu się znikać na kilka dni, zaszywać w tylko sobie znanych miejscach. Kiedyś zniknął na miesiąc, nie zostawił kartki, żadnej wiadomości. Po prostu pewnego dnia, wracając z pracy, nie wrócił do domu. Pół Polski zaangażowało się w jego poszukiwania do tego stopnia, że na co drugim przystanku widniała jego podobizna, a ten jak gdyby nigdy nic spędzał czas w małej drewnianej chatce znajomego gdzieś w Bieszczadach. Gdy wrócił, nigdy nie powiedział, dlaczego to zrobił, jedynie wręczył mi zmęczony życiem zeszyt. Jego okładka wyglądała, jakby zwiedziła pół świata, a następnie została pożarta przez wielkiego niedźwiedzia i – niczym ta słynna kawa – dopiero po wydaleniu zdobyła wyjątkowy wyraz i moc. Po otwarciu zeszytu widać było masę zapisków, kilka przekreślonych i powyrywanych stron. Krystian w ten sposób okazywał uczucia, zapisywał dziesiątki stron myślami, których nigdy nie potrafił, a może bał się wypowiedzieć? Wrócił do domu, przeprosił, chciał dalej żyć, jak gdyby nic się nie stało.”

Książkę można nabyć bezpośrednio od autora oraz w najbliższym czasie w niektórych księgarniach internetowych.

Reklama
Poprzedni artykułNiechaj prowadzi nas Gwiazda!
Następny artykułSzelki Dla Psów Guard