Na co wydadzą pieniądze?

0
294

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw i działkowców oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie łosickim dofinansowanych zostanie w sumie 11 projektów kwotą ponad 198 tys. zł.

Reklama

Programy wsparcia to odpowiedź władz województwa na potrzeby mieszkańców regionu. W sumie samorząd Mazowsza realizuje aż 14 programów dla samorządów lokalnych. Cztery z nich zostały już rozstrzygnięte.

Nasze programy są  impulsem do rozwoju, dają samorządom możliwość realizacji inwestycji, na które nie mogłyby sobie pozwolić bez naszego wkładu – zaznacza marszałek Adam Struzik. – Przez te kilka lat udało się wesprzeć tysiące przedsięwzięć. Dzięki temu nasz region stale się rozwija, a efekty naszego wsparcia widać w każdej gminie – dodaje.

Mazowsze dla działkowców

Mazowsze dla działkowców 2022” to jeden z programów wsparcia samorządu województwa mazowieckiego. Jego głównym celem jest budowa i modernizacja infrastruktury ogrodowej. W tym roku w powiecie łosickim dofinansowanie w wysokości 8 tys. zł otrzyma ROD „NAD TOCZNĄ” na wykonanie i podłączenie instalacji elektrycznej.

Jak zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, ogródki działkowe szczególnie w mieście dają wytchnienie i chwilę spokoju. – Właśnie takich miejsc coraz częściej szukamy, a nasze wsparcie z budżetu Mazowsza pomoże w ich remontach i unowocześnieniu.

Mazowsze dla klimatu

Mazowsze dla klimatu to nowy program samorządu województwa mazowieckiego. Samorządy lokalne zgłosiły do niego w tym roku w sumie 157 zadań. Ostatecznie do realizacji radni województwa mazowieckiego wytypowali 72 inicjatywy. W powiecie łosickim wsparcie trafi na modernizację oświetlenia ulicznego w centrum Łosic. Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczy 100 tys. zł.

Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego podkreśla, że program daje lokalnym samorządom możliwość realizowania różnego rodzaju inwestycji. – Każda gmina jest inna, a co za tym idzie ma inne priorytety. Dlatego też zakres działań, jakie mogły otrzymać nasze wsparcie był naprawdę szeroki. Ogrody deszczowe, tężnie solankowe, zielone przystanki, naturalistyczne stawy retencyjne, zbiorniki na deszczówkę czy oświetlenie energooszczędne to tylko wybrane przykłady.

Mazowsze dla sołectw

Mazowsze dla sołectw to autorski program wsparcia samorządu województwa mazowieckiego, który od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem mazowieckich gmin. W powiecie łosickim w tym roku dofinansowanych zostanie 9 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy 90 tys. zł. Dofinansowane zostały:

zagospodarowanie działki w Woźnikach – 10 tys. zł;
wyposażenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Falatycze – 10 tys. zł;
wyposażenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Puczyce – 10 tys. zł;
wyposażenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Czuchów-Pieńki – 10 tys. zł;
budowa oświetlenia ulicznego w miejscowości Nowodomki – 10 tys. zł;
zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w miejscowości Czuchów – 10 tys. zł;
budowa placu zabaw z elementami siłowni zewnętrznej w miejscowości Raczki – 10 tys. zł;
budowa wiaty na placu przy świetlicy wiejskiej w Chybowie – 10 tys. zł;
modernizacja strażnicy OSP w Nowej Kornicy obejmująca remont elewacji budynku – 10 tys. zł.

Materiał sponsorowany.

Reklama
Poprzedni artykułŻegnamy Panie Profesorze …
Następny artykułNa leczenie Igora