Na leczenie Igora

0
4753

W listopadzie zeszłego roku, młody łosiczanin Igor usłyszał szokującą wiadomość, zgodnie z którą dowiedział się, że choruje na nowotwór złośliwy języka. Przeszedł już operację usunięcia 1/3 części języka, oraz intensywną chemioterapię i radioterapię. Przed nim jednak długa walka. O pomoc i wsparcie rodziny w kosztach leczenia i rehabilitacji apelują bliscy i znajomi Igora.

Reklama

– Jeszcze rok temu nasz kolega i przyjaciel Igor prowadził normalne życie. Pracował w wymarzonym od dzieciństwa zawodzie archeologa. W ramach tej pracy uczestniczył m.in. w badaniach miejsc pochówków polskich bohaterów walki o niepodległość. Pełnił służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej, podczas której brał również udział w walce z pandemią SARS COV-2. Kiedy tylko obowiązki mu na to pozwalały oddawał się swojemu ulubionemu hobby- pływaniu kajakiem. Nie było dla niego złej pogody czy trudnej rzeki, płynął wszędzie i w każdych możliwych warunkach. Przy tym wszystkim Igor zawsze ma czas dla najbliższych. Ci z nas którzy go znają wiedzą, że można na nim polegać – napisał na stronie zrzutka.pl Filip Kobyliński.

Niestety w tym młodym, ciekawym, ale spokojnym i uporządkowanym życiu nastąpił niechciany przełom. – 22 listopada 2021 roku Igor otrzymał wiadomość, która była szokiem. Zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy języka (rak płaskonabłonkowy). Jest to jeden z tych nowotworów, który jest wyjątkowo bolesny i trudny do wyleczenia. Igor się nigdy nie poddaje, więc już w grudniu przeszedł poważną operację, w wyniku której usunięto mu 1/3 języka. W lutym zaczął 7 tygodni bardzo intensywnej radioterapii i chemioterapii. Pomimo zakończenia leczenia pojawiły się u niego przerzuty. Wszystkie możliwości leczenia zostały wyczerpane. Została jedynie operacja ratunkowa, w której skuteczność wszyscy wierzymy, jednak leczenie, rehabilitacja oraz leki, które Igor powinien przyjmować przed i po operacji są bardzo drogie – dodaje mężczyzna.

– Pieniądze zebrane w trakcie zbiórki mogły by odciążyć trochę rodzinę, która jest już bardzo wycieńczona fizycznie, psychicznie i finansowo. Pomóżmy im, pomóżmy Igorowi! – apelują znajomi.

—————>ZRZUTKA <—————-

 

Fot. Facebook i Zrzutka.pl

Reklama
Poprzedni artykułNa co wydadzą pieniądze?
Następny artykułMazowieccy terytorialsi zapraszają na wakacyjne szkolenie