Żegnamy Panie Profesorze …

1
1856

Z głębokim żalem informujemy o śmierci wybitnego pedagoga, wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach i wychowawcy kolejnych pokoleń uczniów – Mariana Kwiatka, który zmarł w wieku 92 lat. 

Marian Kwiatek urodził się 10 stycznia 1930 r. w miejscowości Boiska w gm. Solec. W 1951 roku ukończył Liceum Pedagogiczne. Był wychowankiem Janiny Bem – wnuczki gen. Józefa Bema. W roku 1964 został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach, rok później został mianowany przez kuratora oświaty na stanowisko dyrektora. Funkcję tę pełnił aż do emerytury – 1987 roku.

Dał się poznać jako wyśmienity pedagog i wychowawca oraz dobry dyrektor szkoły. Zgodnie z zainteresowaniami i wykształceniem organizował wycieczki krajoznawcze i obozy wędrowne. Nigdy nie pozostawał też obojętny na potrzeby społeczności lokalnej. Przez dziesięciolecia pełnił funkcję radnego. Był członkiem sekcji Emerytów i Rencistów ZNP oraz Członkiem Kapituły Odznaczenia “Zasłużony dla Ziemi Łosickiej”. Został uhonorowany tym tytułem w 2004 roku.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona 20 maja (piątek) o godz. 13.30 w kościele p.w. Św. Zygmunta w Łosicach.

Reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.