MotoPomocni przeszkolili motocyklistów

0
473

Pierwsza pomoc, turystyka motocyklowa i aspekty prawne ruchu drogowego, to główne zagadnienia szkoleń, organizowanych pod nazwą Bezpieczny i MotoPomocny Motocyklista. Organizator – Fundacja MotoPomocni – zaplanował 17 spotkań na terenie całego kraju, z czego jedno z nich odbyło się w ostatnią niedzielę stycznia w świetlicy wiejskiej w Biernatach Średnich.

To już 9 edycja najpopularniejszych szkoleń dla motocyklistów w Polsce. Jak co roku ideą MotoPomocnych jest przygotowanie motocyklistów do zbliżającego się sezonu. Zajęcia opierają się o innowacyjny program i są bogate w wiedzę teoretyczną oraz ćwiczenia praktyczne.

Reklama

MotoPomocni do miejscowych sympatyków jednośladów zawitali po raz drugi. Cały cykl szkoleń został pozytywnie zaopiniowany przez Komendę Główną Policji. Na szkoleniu w Biernatach był obecny również lokalny policjant, który wziął udział w panelu dyskusyjnym z uczestnikami na temat Aspektów Prawnych. – W trakcie zajęć mundurowi z naszej komendy, omówili przepisy ruchu drogowego dla motocyklistów, odpowiedzieli na wszystkie pytania nurtujące uczestników szkolenia odnośnie kwestii prawnych, konsekwencji popełnianych wykroczeń i wiele innych – mówi mł. asp. Weronika Wujek, oficer prasowa Komendy powiatowej Policji w Łosicach.

Podczas zajęć omówione i przećwiczone były najważniejsze elementy związane z bezpieczeństwem i udzielaniem pomocy poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym. Zajęcia uzupełnione zostały zaawansowaną technologią VR (rozszerzonej rzeczywistości).

Podczas szkolenia zachęcano również motocyklistów do większej otwartości i organizacji samodzielnych podróży motocyklowych. Podczas prezentacji przedstawione były najważniejsze informacje jak zaplanować wyjazd, co ze sobą zabrać, aby uniknąć problemów w trakcie podróży.

Fot. ToFotka

Reklama
Poprzedni artykułZnamy plany priorytetowe dzielnicowych
Następny artykułPoznaj laureatów konkursu pt. „Owocowy Powiat Łosicki’