Mistrzostwa rejonu w lekkiej atletyce

1
8

W Siedlcach w dniu 20 maja 2014 roku odbyły się mistrzostwa rejonu w lekkiej atletyce. Zawodnicy PUKS „JEDYNKA” Łosice a jednocześnie uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Łosicach udanie rywalizowali z zawodnikami z sześciu okolicznych powiatów (łosickiego, garwolińskiego, węgrowskiego, sokołowskiego, siedleckiego oraz mińskiego). Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: pierwszą stanowią uczniowie klas I i II  a drugą uczniowie klas III gimnazjum.

Sześć medali i trzy znakomite wyniki osiągnęli młodzi zawodnicy z Łosic. Na największą uwagę zasługuje skacząca w dal Partycja Szewczuk, która zdobyła tytuł mistrzyni rejonu skacząc na odległość 5,33 (obecnie jest to najlepszy wynik w kategorii młodzika w tabelach krajowych) oraz złota sztafeta 4x100m z wynikiem 53,37, w której biegały na kolejnych zmianach: Tarkowska Klaudia, Szewczuk Patrycja, Norwa Patrycja, Demianiuk Roksana. Trzy srebrne medale wywalczyły: Zuzanna Panasiuk w biegu na 300 m z wynikiem 43,98, Roksana Demianiuk w biegu na 100m z wynikiem 14,00 oraz Wiktoria Łukasiewicz w skoku w dal z wynikiem 4,83. Warto wspomnieć, iż Wiktoria przegrała rywalizację o złoty medal tylko o rok starszą koleżanką klubową. Brązowy medal wywalczył Adrian Karwowski skaczący w dal w najstarszej kategorii wiekowej wynikiem 5,62. Wszyscy medaliści wywalczyli możliwość startu w mistrzostwach województwa mazowieckiego, które odbędą się 6 czerwca b.r. w Radomiu.  Pozostałym zawodnikom nie udało się wywalczyć medali, jednak godnie reprezentowali nasze miasto w rywalizacji sportowej bijąc rekordy życiowe, szkoły i zajmując czołowe miejsca w rywalizacji. Na uwagę zasługują: Partycja Norwa (4 miejsce w finale biegu na 100m – 14,18), Partycja Obzejta (4 miejsce w biegu na 600m – 1,44,85), sztafeta dziewcząt młodszych: Kaja Tarkowska, Zuzanna Panasiuk, Klaudia Chromińska, Łukasiewicz Wiktoria (wszystkie z rocznika 2000) – 4 miejsce – 55,90. Na uznanie zasługuje również 6 miejsce Marty Horoszko w biegu na 600 m – 1,48,64 reprezentującej nasz klub, a pochodzącej z zaprzyjaźnionego Gimnazjum w Huszlewie.

Zarząd Klubu dziękuje serdecznie za pomoc w organizacji wyjazdu na zawody Urzędowi Miasta i Gminy Łosice oraz Dyrektorowi Łosickiego Domu Kultury. Zachęcamy do wspierania młodych lekkoatletów i śledzenia dalszych sukcesów.

Wszystkim sympatykom dziękujemy za wsparcie!

Informacja i Foto: Michał Woliński