Milion euro na modernizację najstarszego budynku

9
26

Urząd Miasta i Gminy w Łosicach pozyskał środki na remont położonego w centrum miasta dawnego klasztoru księży komunistów. Łosiczanie budynek określają najczęściej jako „stary szpital” z racji funkcji jaką niegdyś pełnił. Inwestycja zostanie dofinansowana w 90% w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007 -2013. Kwota dofinansowania to ponad milion euro czyli około 5 milionów zł.
Po przeprowadzonej modernizacji budynek będzie siedzibą Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej oraz infocentrum, powstanie tam również muzeum. Obiekt będzie także pełnił funkcje reprezentacyjne, znajdzie się w nim duża sala konferencyjno – biesiadna oraz pokoje gościnne.
Termin rozpoczęcia prac związanych z modernizacją nie jest jeszcze znany. Zależy on od dopełnienia formalności związanych z tą inwestycją. Większość z nich została już zrealizowana.
W ramach przedsięwzięcia, Łosice prowadzą współpracę partnerską z miastem Iwanowo na Białorusi, gdzie realizowana jest podobna inwestycja.

źródło : podlasie24

[nggallery id=23]

Reklama

9 KOMENTARZE

 1. Może przy okazji jakoś porządnie zorganizują tam parking, bo teraz każdy parkuje jak umie, a nie każdy umie jak trzeba… Swoją drogą już dawno trzeba było o to zadbać, ale lepiej późno niż wcale:)

 2. Uważam, że na przebudowę tego budynku powinien zostać rozpisany konkurs na koncepcję architektoniczno – budowlaną.
  To jest centrum miasta i szansa na postawienie miasta na nogi.
  Jest finansowanie – to należy te pieniądze mądrze spożytkować na coś, co miasto faktycznie ożywi, a nie po raz kolejny poklepie jakiegoś znajomka po plecach.

  Uważam, że to duża szansa na rewitalizację – zadbajmy o dobrą jakość!
  Dość bylejakości i tymczasówki.

 3. za 5 milionów to ja sam wynajmę firmę „podwykonawcę” i sam 5 takich postawię… i jeszcze mi połowa kasy zostanie…

 4. To będzie remont, a nie przebudowa. Na dodatek na pewno pod okiem konserwatora zabytków. Poza tym nie ma co narzekać zawczasu. Grunt, że te pieniądze trafią do Łosic i coś się w nich zmieni na lepsze:)
  BTW: pesymiści i narzekacze żyją krócej. I nikt ich nie lubi.

  • dużo pieniędzy dostały Łosice, lecz wszystkie zostały źle spożytkowane.. NO ALE NAJWAŻNIEJSZE ŻE PIENIĄDZE TRAFIĄ DO ŁOSIC….

 5. Jak zawsze nic nie dzieje się bez powodu. Nie wierzę w dobre intencje przy tak ogromnych dotacjach. Połowa zginie w trakcie a za resztę zostanie odnowiony budynek dla vIPÓW który dostaną na własność i tyle. A szary obywatel tego miasta i tak nic z tego nie będzie miał…. Smutne ale prawdziwe.

 6. Znam kilka ważniejszych potrzeb inwestycyjnych niż sale konferencyjne ale w myśl przysłowia [ darowanemu koniowi…} można by pokusić się o dotację na naprawdę potrzebne inwestycje…

Comments are closed.