Łosiczanka wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Dzieci i Młodzieży „Otwarte serca”

0
197

Agnieszka Korycińska, uczennica klasy VIb Zespołu Szkół nr 1 w Łosicach, otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Dzieci i Młodzieży „Otwarte serca”.

Założeniem konkursu była m.in. prezentacja i popularyzacja osoby bł. ks. Michała Sopoćki. Prace miały na celu przybliżać i rozpowszechniać wiedzę na temat jego życia oraz postawy szacunku i przywiązania do lokalnej ojczyzny. Realizatorem konkursu było Publiczne Gimnazjum nr 16 im. Błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Białymstoku.

Ogólnopolski Konkurs Twórczości Dzieci i Młodzieży poświęcony postaci Błogosławionego ks. Michała Sopoćki – patrona Miasta Białegostoku „Otwarte serce” był realizowany w formie literackiej i plastycznej. Na konkurs wpłynęło 171 prac plastycznych i 41 literackich.  W tej edycji konkursu nagrodzono i wyróżniono 17 prac literackich oraz 19 plastycznych. W kategorii literackiej Agnieszka otrzymała wyróżnienie. Nagrody laureatom wręczyli bp Henryk Ciereszko oraz Rafał Rudnicki, wiceprezydent Miasta Białegostoku.

Tekst i Foto: Joanna Olizaruk