Łosiczanie dla Kacpiego później zagrają, a pieniążki już zbierają!

0
285

W związku z dyrektywą odwołującą wszelkie imprezy masowe na terenie kraju informujemy, że odwołany zostaje również koncert charytatywny z którego dochód miał być przeznaczony na leczenie chorującego na na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) – Kacpra Boruty. Czas jaki został chłopcu do podjęcia leczenia nieubłaganie ucieka, zatem odwołanie imprez na jego rzecz bardzo komplikuje trudną i tak sytuację. Mieszkanka Niemojek, Aleksandra Bartoszuk ma jednak pomysł jak możemy wszyscy wesprzeć malutkiego Kacperka – proponuje byśmy wzięli udział w koncercie wirtualnym, zasilając skarbonkę zbiórki “Łosiczanie dla Kacpiego później zagrają, a pieniążki już zbierają!”

By zawalczyć o życie dziecka jego rodzice poruszyli niebo i ziemię. Po apelu o pomoc na ratunek dzielnemu maluchowi ruszyła cała Polska. Wszyscy ścigają się z czasem by uzbierać ponad 8 mln zł potrzebnych na rozpoczęcie terapii najdroższym lekiem na świecie. Do akcji przyłączyli się także mieszkańcy powiatu. – Musimy zdążyć przed drugimi urodzinami Kacpiego, żeby przyjąć Zolgensma – najdroższy lek świata. To jedyna nadzieja na pokonanie choroby. Nadzieja, która kosztuje ponad 2 miliony dolarów – mówi mama Kacpra, Iga Boruta.

Łosiczanie zaplanowali zorganizowanie koncertu charytatywnego dla Kacperka, jednak niestety na razie został on odwołany ze względu na wytyczne rządowe w związku z wystąpieniem koronowairsa na terenie kraju. O ewentualnym, nowym terminie poinformujemy czytelników. Jednak czas jaki został maluchowi nieubłaganie ucieka, a pieniędzy wciąż jest niewystarczająco. Z pomysłem przychodzi młoda mama z Niemojek – Aleksandra Bartoszuk, która wymyśliła, że możemy przecież zorganizować wirtualny koncert charytatywny i zasilać skarbonkę “Łosiczanie dla Kacpiego później zagrają, a pieniążki już zbierają!”.

– Ze względu na zaistniałą sytuację i odwołane wszelkiego rodzaju imprezy masowe koncert dla Kacpiego zaplanowany na nadchodzący weekend nie odbędzie się w wyznaczonym terminie. A On przecież nie może czekać! A my możemy mu pomóc z naszych domów, nie narażając naszego zdrowia! Wierzę w nasze dobre łosickie serca! Wierzę, że bardzo licznie byśmy na koncert dotarli! Tak więc teraz wpłaćmy symboliczną kwotę bezpośrednio na konto Kacperka, a gdy sytuacja się unormuje będziemy świętować i wspierać również na koncercie. Nie dajmy się zwariować – POMAGAJMY! – apeluje Aleksandra.

Pomysłowa kobieta założyła zbiórkę z wirtualna skarbonką TUTAJ 

Zebrane środki w całości zostaną przekazane na leczenie Kacpra Boruty.