Liczy się każda kropla – kolejna akcja poboru krwi w ambulansie

0
30

Na 9 maja zaplanowano kolejną w tym roku akcję poboru krwi w ambulansie. – Liczy się każda kropla, bo krew to lek, którego niczym nie  da się zastąpić – zachęca do udziału prezeska Oddziału Rejonowego PCK w Łosicach, Grażyna Kasprowicz.

Reklama

Miejscowy oddział PCK po raz kolejny organizuje akcję poboru krwi w ambulansie. Standardowo specjalny autobus zostanie podstawiony na parking przy Łosickim Domu Kultury. 9 maja krwiodawcy będą mogli honorowo oddać krew w godzinach 9.00-12.00.

– Wszystkich ludzi dobrego serca, którzy bezinteresownie chcą pomóc potrzebującym i oddać ten bezcenny lek bardzo serdecznie zapraszam. Liczy się każda kropla, bo krew to lek, którego niczym nie  da się zastąpić – zachęca do udziału w akcji prezeska Oddziału Rejonowego PCK w Łosicach, Grażyna Kasprowicz.

Grażyna Kasprowicz informuje, że w ramach pierwszej w tym roku akcji pozyskano ponad 12 litrów krwi. – Za co w imieniu swoim oraz ludzi chorych, którym krew uratowała życie lub zdrowie serdecznie dziękuję – dodaje.

Przypominamy, że krew lub jej składniki mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów. Dodatkowo stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać niezbędnym wymaganiom zdrowotnym, aby pobranie krwi nie wywołało ewentualnych ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy. Dawcami mogą być osoby u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała i nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych lub innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii).

Reklama
Poprzedni artykułKino Konesera zaprasza w maju
Następny artykułTanie belki na wymiar, Maskownice drewnopodobne styropianowe, Belki imitujące belki drewniane