Królowa Etapowej Triady Super Ultra w Krościenku nad Dunajcem – Agnieszka Markiewicz

0
475

Najpierw zwyciężyła w Biegu Górskim Zamczyska Trail w Rymanowie – Zdroju, na dystansie 21 km, a teraz wygrała Etapową Triadę Super Ultra w Krościenku nad Dunajcem. O kim mowa? O Agnieszce Markiewicz z Łosic, która była pierwszą kobietą na mecie i trzynastym zawodnikiem w kategorii open Etapowej Triady Super Ultra. W tych zawodach Agnieszka pokonała w dwa dni 75 km.

Bieg TRIADA to Bieg Etapowy, który polega na ukończeniu trzech biegów, w trzech różnych pasmach górskich. Dystanse poszczególnych biegów zależą od wybrania dystansu łącznego. Aga wystartowała i wygrała w najtrudniejszej opcji czyli SUPER ULTRA – 31 km + 6 km + 38 km, łącznie 75 km w dwa dni. Rywalizacja w ramach TRIADY polegała na zaliczeniu trzech biegów w następującej formule:
SOBOTA RANO – ETAP GORCE
SOBOTA WIECZOREM – ETAP PIENINY
NIEDZIELA – BESKID SĄDECKI

Agnieszka biega w barwach teamu ProRunning Promotion, a jej trenerem jest Patryk Aid.

Serdecznie gratulujemy udanych startów i trzymamy kciuki za następne osiągnięcia.