Kolejne medale dla PUKS-u

W ostatnim tygodniu wakacji odbyły się dwie duże imprezy lekkoatletyczne rangi mistrzostw kraju. W obu uczestniczyli zawodnicy PUKS „JEDYNKA” Łosice w barwach zaprzyjaźnionego i wspierającego rozwój młodych sportowców, z naszego terenu, klubu AZS UMCS Lublin.

Pierwszą były Mistrzostwa Polski AZS U20 zorganizowane w Gdańsku w dniu 31 sierpnia 2017 roku. Prawo startu mieli zawodnicy z roczników 1998-2001. Łosicki powiat reprezentowała dwójka zawodników w czterech konkurencjach. Pierwszą była Weronika Muszyńska która wywalczyła srebrny medal w rzucie dyskiem 1kg z wynikiem 32,40m oraz brązowy medal w pchnięciu kulą 4kg z wynikiem 10,42m.

Drugą był Bartek Leszczuk (Gmina Huszlew) który zdobył złoty medal w trójskoku z wynikiem 13,66m oraz zajął czwarte miejsce wnskoku w dal z wynikiem 6,51m. To już trzeci medal mistrzostw kraju dla Bartka w tym sezonie.

Drugą imprezą były 26 PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski – Finał TAMEX Ekstraklasy, w której wystartowała Elżbieta Jaroszewicz. Dorobek Eli to srebrny medal w sztafecie 4x100m (Ela biegała drugą najdłuższą zmianę) oraz tytuł wicemistrza ekstraklasy seniorów w sezonie 2017. To trzecia impreza tej rangi dla zdolnej sprinterki po Mistrzostwach Polski U23 i Mistrzostwach Polski Seniorów.

Zarząd Klubu serdecznie gratuluje zawodnikom i Trenerom sukcesów oraz dziękuje lokalnym samorządom (MiG Łosice, Starostwo Powiatowe, Gmina Huszlew i Olszanka), Ministerstwu Sportu i Turystyki, sponsorom i rodzicom za wsparcie. Jednocześnie zachęcamy do śledzenia dalszej rywalizacji sportowej w miesiącu wrześniu: Międzywojewódzki Makroregion Młodzików – Białystok, Mistrzostwa Polski U16 – Biała Podlaska, IX Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne dla Szkół im. Henryka Jakimiaka – Siedlce oraz nowa edycja Czwartków Lekkoatletycznych – Siedlce.

Zarząd PUKS „JEDYNKA” Łosice

One thought on “Kolejne medale dla PUKS-u

  1. miki23

    Widzę sukces za sukcesem…. i oby tak dalej….
    Gratulacje zawodnikom jak i ich trenerom… Super robota!!!!

    Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!!!

    (1)

Comments are closed.