Jednogłośne absolutorium dla burmistrza

0
206

Rada miasta i gminy Łosice przyjęła jednogłośnie uchwałę w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium z wykonania budżetu za rok 2019. Dochody miasta ukształtowały się na poziomie 54 582 434 zł i pozwoliły na realizację szeregu inwestycji. Dzięki temu m.in. przebudowano i zmodernizowano przedszkole, park im. Aleksandra Jagiellończyka, budynki komunalne i drogi.

Stosowną uchwałę przyjęto 23 lipca. Głosowanie poprzedziło wystąpienie burmistrza w którym przedstawił wykonane inwestycje i inne ważne działania podejmowane w ubiegłym roku. Dodatkowo na stronie UMiG zamieszczono Raport o stanie miasta i gminy Łosice za zeszły rok, w którym czytamy, że ubiegłoroczny budżet był rekordowy.

Dochody ukształtowały się na poziomie 54 582 434 zł i były o 10 mln zł wyższe niż rok wcześniej. Budżet zamknął się nadwyżką w wysokości 374 712 zł, przy planowanym deficycie w kwocie 3 553 384 zł. Zadłużenie wyniosło 8 017 472 zł, co stanowiło 14,73 procent planowanych dochodów budżetu. W ciągu 2019 roku zadłużenie zmniejszyło się o 926 616 zł.

– Miniony rok był dobrym czasem dla miasta i gminy. Zostały ukończone i oddane ważne i długo oczekiwane inwestycje: Przedszkole Samorządowe nr 2, Park Jagiellończyka, zmodernizowane budynki socjalne, kolejne skanalizowane ulice oraz nowe tereny rekreacyjne – podkreślał Mariusz Kucewicz.

Zadania te zrealizowano zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami mieszkańców. Był to również czas planowania i przygotowania do kolejnych działań z których najważniejszym jest budowa nowego mostu na Tocznej. – To efekt naszej wspólnej pracy za co serdecznie dziękuję – dodał burmistrz, podsumowując swoje wystąpienie.

Fot. UMiG Łosice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.