Grywalizacja w Serpelicach

0
28

Jednym z zadań statutowych Ochotniczych Straży Pożarnych jest „wspomaganie rozwoju społeczności lokalnych na własnym terenie” – zadanie to w szczególny sposób wypełniła OSP w Serpelicach, gdzie druhowie zrealizowali projekt społeczny pod nazwą Gywalizacja będący swoistą alternatywą dla wykorzystania czasu wolnego dzieci i młodzieży.
W świetlicy wiejskiej w Serpelicach odbył się turniej gier planszowych będący podsumowaniem projektu Grywalizacja realizowanego przez OSP Serpelice. Jak przystało na strażaków nie zabrakło podczas wydarzenia zajęć z zasad udzielania pomocy przedlekarskiej, prezentacji sprzętu strażackiego a także policyjnego, bowiem w akcję zaangażowała się również KPP w Łosicach. 
Inicjatywa „Grywalizacja – nauka i przygoda na wsi” okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Dzięki projektowi w ciekawy i bezpieczny sposób dzieci i młodzież mogli spędzić czas wolny, a dzięki towarzyszącym projektowi zajęciom młodzi ludzie zdobyli nowe umiejętności, szczególnie ważne w dzisiejszych czasach. Wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy, wiedzą jak zachować się w sytuacjach kryzysowych, dodatkowo poszerzyli wiedzę z zakresu historii regionu, a także mieli możliwość uczyć się zachowań asertywnych podczas rozgrywek planszowych.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wielkoformatowa gra „Mali ratownicy” w której interesująca była nie tylko fabuła ale również sam format planszówki. Atrakcją dla miłośników historii okazała się n gra „Operacja V2” autorstwa Sławomira Gaca. 
Pomysłodawcami projektu byli druhowie OSP Serpelice: Michał Kroszka, Mateusz Romaniuk, Sławomir Gac. Inicjatywa została zrealizowana dzięki wspólnemu zaangażowaniu mieszkańców, sołtysów, nagrodom od lokalnych przedsiębiorców i ośrodków wypoczynkowych oraz  wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie. W projekt zaangażowały się także Komenda Powiatowa Policji w Łosicach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach, Gminna Biblioteka Publiczna w Sarnakach, Stowarzyszenie Przyjaciół Serpelic.

Fot. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sarnakach

Reklama

 

Reklama
Poprzedni artykuł299 ksh w Zadłużonej Spółce
Następny artykułJak wykorzystamy budżet obywatelski?