Ferie z WOT

1
107

Nie masz pomysłu co zrobić w czasie wolnym od nauki? Chcesz  poczuć zapach prochu i odrzut karabinka po wykonanym strzale? Rzuć wszystko i chodź na szesnastkę! Wojska Obrony Terytorialnej po raz kolejny organizują szkolenie podstawowe w ramach projektu „Ferie z WOT”.

„FERIE Z WOT” w 5MBOT
1.     17-18.12.2022r.   ->   12-25.02.2023r.
2.     10-25.02.2023r.
https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

Reklama

Wojska Obrony Terytorialnej po raz kolejny organizują szkolenie podstawowe w ramach projektu „Ferie z WOT”, który został przygotowany z myślą przede wszystkim o pełnoletnich uczniach szkół średnich, studentach oraz nauczycielach. Jest to propozycja także dla rodziców, których dzieci w tym czasie będą spędzać czas na obozach zimowych.

W tym roku „Ferie z WOT” będą prowadzone we wszystkich Brygadach OT rozmieszczonych na terenie całego kraju w tym w  „Mazowieckiej Piątce”. Większość jednostek szkolenie podstawowe przeprowadzi na terenie działania brygad blisko lokalnych  społeczności lub na pobliskich ośrodkach szkolenia poligonowego.

Zimowe szkolenie podstawowe każdego roku cieszy się dużym zainteresowanie, dlatego w Mazowieckiej Piątce będzie realizowane w dwóch terminach. Pierwsze szkolenie rozpocznie się 17 grudnia br. – ochotnicy przejdą test sprawności fizycznej, zapoznają się z zasadami BHP oraz otrzymają mundury i wyposażenie. Główna część szkolenia, czyli zajęcia praktyczne odbędą się w okresie ferii zimowych, tj. w dniach 12-25 lutego 2023r. Druga szesnastka w ramach „Ferii z WOT” zaplanowana jest na 10 lutego 2023r.  Zwieńczeniem szkoleń będzie  uroczystą przysięgą wojskową żołnierzy-ochotników.

Do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej wstępuje coraz więcej młodych ludzi, co trzeci żołnierz ma mniej niż 25 lat. Projekt „Ferie z WOT” wychodzi naprzeciw wszystkim uczniom, studentom i nauczycielom, którzy chcą przerwę międzysemestralną wykorzystać na odbycie szkolenia podstawowego i rozpocząć służbę dla Rzeczypospolitej Polskiej.

Aby zdążyć na „Ferie z WOT” w 5 Mazowieckiej Brygadzie OT należy jak najszybciej złożyć wniosek w Wojskowym Centrum Rekrutacji, zgodnie z miejscem zamieszkania. Można również skontaktować się z rekruterem 5 MBOT poprzez stronę https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Wniosek o powołanie do służby w WOT można złożyć także elektronicznie lub przez platformę ePUAP. „Ferie z WOT” to szkolenie nie tylko dla uczniów i studentów. Może je odbyć każdy, kto nigdy nie był w wojsku i chce zdobyć solidne wojskowe przeszkolenie.

Elżbieta Obrębska
Rzecznik Prasowy
5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Reklama
Poprzedni artykułkradzieże, awantura i kolizja
Następny artykułI Ty możesz zostać jednym z nich – kim są dzielnicowi?

1 KOMENTARZ

  1. Zly zadny jest krwi mlodych ludzi . Omamiaja tym falszywym wojskiem zeby pozniej rzucic na front biedne mlode pokolenie w ramach tzw.: ” pokoju ” . Kiedy NIEDŹWIEDŹ zaatakuja beda mysleli ze obronia kraj ktory dal sie zwiesc podszeptom zwodzicieli antychrysta . O Bogu Najwyzszemu zapomnieli a wierza w moc karabinow . Narod Katolicki ktory nie slucha sie Pana oraz nie przestrzega Prawa Panskiego musi ponies kare DLA oczyszczenia I zrozumienia wreszcie ,ze tylko w Bogu jest nadzieja ,moc oraz pokoj . Biedny rzad Nasz zwiedziony przez ukrainska wladze chce tez pokazac bohaterskie oblicze kosztem smierci mlodych polakow oraz zniszczeniem naszej infrastruktury . Dopiero pojma swoj blad kiedy pociski nuklearne wystrzelone na Nas pojawia sie na niebie wtedy Pan Bog zainterweniuje z Milosierdzia DLA polakow .

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.