I Ty możesz zostać jednym z nich – kim są dzielnicowi?

0
559

Dzielnicowy to policjant „pierwszego kontaktu”, człowiek otwarty, kompetentny, wzbudzający zaufanie. Pomocna dłoń w Twoim miejscu zamieszkania. Jeżeli czujesz, że chcesz pomagać, pracować z ludźmi i stać na straży ich bezpieczeństwa możesz złożyć dokumenty o przyjęcie do służby.

Reklama

Zadania realizowane przez dzielnicowych są wykonywane na poziomie lokalnym, to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt z mieszkańcami, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania. Ustalają przyczyny lokalnych problemów i pomagają skutecznie je rozwiązywać.

Dzielnicowi są policjantami umundurowanymi, wyposażonymi w środki przymusu bezpośredniego i posiadającymi odpowiednią wiedzę i doświadczenie zawodowe. Aby zostać dzielnicowym policjant musi posiadać minimum 3 lata stażu służby. Dzielnicowi przechodzą specjalistyczne kursy, które poszerzają ich wiedze i umiejętności m.in. w zakresie komunikacji społecznej i interpersonalnej, profilaktyki społecznej, czy też problematyki uzależnień.

Do zadań dzielnicowych należy rozpoznanie zdarzeń, osób i okoliczności mających wpływ na bezpieczeństwo i porządek publiczny. Prowadzą wywiady środowiskowe, i ustalenia, ścigają sprawców wykroczeń i przestępstw i kontrolują przestrzeganie prawa nie tylko powszechnego ale i miejscowego. Dzielnicowi uczestniczą w działaniach profilaktycznych, pomagają rozwiązywać konflikty sąsiedzkie w zakresie pozostającym we właściwości Policji, realizują zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Jeżeli czujesz, że chcesz pomagać, pracować z ludźmi i stać na straży ich bezpieczeństwa możesz złożyć dokumenty o przyjęcie do służby osobiście w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, innych komendach wojewódzkich lub KSP oraz w siedzibach komend miejskich, rejonowych i powiatowych Policji w dowolnym terminie, w dni robocze.

Przypominamy, że w roku 2022 zaplanowano jeszcze jeden termin przyjęć do służby w Policji – 29 grudnia 2022 roku

asp. Nina Zaniewicz

Reklama
Poprzedni artykułFerie z WOT
Następny artykułDodamy Twoje ogłoszenie – Kompleksowa obsługa,odświeżanie, OLX