DZIECKO BEZPIECZNE W RODZINIE I W SZKOLE

0
3

10 kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 w Łosicach odbyła się debata powiatowa pt. DZIECKO BEZPIECZNE W RODZINIE I W SZKOLE. Głównymi organizatorami wydarzenia była Komenda Powiatowa Policji w Łosicach oraz Zespół Szkół Nr 1 w Łosicach. 

Reklama

Celem Debaty była edukacja społeczna w zakresie bezpieczeństwa i zwiększenia zaangażowania w sprawy przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży. Debata jest realizacją programu DZIECKO BEZPIECZNE W RODZINIE I W SZKOLE i tworzy cykl debat panelowych w szkołach i placówkach województwa mazowieckiego.

Uczestnicy debaty mieli okazję pogłębienia swojej wiedzy na temat potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa i sposobów udzielania pomocy dzieciom dotkniętym przemocą, w celu wypracowania świadomych reakcji przeciwdziałających wszelkim patologiom.

W panelu wzięli udział przedstawiciele: Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łosicach, Wydziału Oświaty Powiatu i Gminy Łosice, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach, Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Łosicach, Ośrodka ds. Uzależnień, Pedagog przy ZSz Nr 1 w Łosicach, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.

Pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach przygotowali na wystawę pakiet edukacyjny dotyczący szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Materiały te można było obejrzeć po debacie.

[nggallery id=181]

Reklama
Poprzedni artykułPodlaska Dycha już po raz piąty
Następny artykułXIII Regionalny Przegląd Piosenki Dzieci i Młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych