Dwie osoby hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19

2
772

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łosicach z dnia 19.03.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu łosickiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 19.03.2020 r.

Do 45 wzrosła liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym, dodatkowo 8 osób zostało objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego. Ze względu na powrót z zagranicy 11 osób pozostaje w kwarantannie domowej. Wzrosła też liczba hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 – 2 osoby przebywają w szpitalu i czekają na wyniki testów laboratoryjnych. Według danych, ma terenie powiatu nie mamy jak dotąd żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/zdrowie

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych.

 

2 KOMENTARZE

  1. Przecież Warszawa jest miejscem występowania koronawirusa , i co każdy kto był w stolicy ma się zgłaszać do Sanepidu? Sporo by nas było! I druga sprawa skąd mam wiedzieć czy miałem kontakt z kimś zakażonym, przecież nie ma plakietki na czole ?! A jak się zgłoszę mając podejrzenia co mnie czeka ? Czy aby nie kilkugodzinne oczekiwanie w szpitalnym namiocie gdzie mam dobra szanse się zarazić lub kogoś zarazić?

  2. Jeśłi kwarantanna obejmuje tylko osobę podejrzaną a nie obejmuje pozostałych domowników to jest to z przeproszeniem BZDURA O ZNIKOMEJ SKUTECZNOŚĆI , bo jesli mam 6 osobowa rodzinę i jestem na kwarantanie to 5 osób z mojej rodziny jest potencjalnym źródłem zakażenia dla okolicy. Nie widzę w tym wiele sensu.

Comments are closed.