Dwa pożary

0
1

Włamanie
W okresie 20-21 marca 2016 roku w miejscowości Puczyce nieznany sprawca wyrwał kłódkę w drzwiach wejściowych do budynku gospodarczego skąd dokonał kradzieży dwóch wkrętarek akumulatorowych oraz piły spalinowej. Pokrzywdzony 25 letni mieszkaniec gminy Stara Kornica oszacował wartość strat na kwotę 1100 złotych.

Nietrzeźwy kierujący
W dniu 21 marca 2016 roku w Łosicach na ul. Narutowicza patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki VW Passat. Kierujący 27 letni mieszkaniec Białej Podlaskiej znajdował się pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,06 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Uszkodzenie ogrodzenia
Wdniu 21 marca 2016 roku w miejscowości Niemojki 58 letni mieszkaniec gminy Łosice działając umyślnie dokonał uszkodzenia ogrodzenia na kwotę 2 tys. złotych na szkodę 62 letniego mieszkańca Siedlec. Pokrzywdzony złożył w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie.

Nietrzeźwy sprawca kolizji
W dniu 23 marca 2016 roku w miejscowości Woźniki 42 letni mieszkaniec gminy Łosice kierując samochodem osobowym marki Jeep na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego auto zjechało do rowu i dachowało. Kierujący znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 3,72 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pożar
W dniu 24 marca 2016 roku w miejscowości Kisielew zaistniał pożar budynków gospodarczych. Spaleniu uległa drewniana stodoła ze sprzętem rolniczym, murowana obora oraz wiata ze stojącym w środku ciągnikiem rolniczym Ursus. Żywy inwentarz znajdujący się w oborze udało się uratować. Pokrzywdzony 39 letni mieszkaniec gminy Platerów w trakcie akcji gaśniczej doznał lekkich poparzeń. Wartość strat nie została oszacowana, trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyny pożaru.

Zatrzymano poszukiwanego
W dniu 24 marca 2016 roku w miejscowości Toporów policjanci Wydziału Kryminalnego działając na podstawie sądowego nakazu zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności 27 letniego mieszkańca gminy Łosice. Zatrzymany został doprowadzony i osadzony w Zakładzie Karnym w Siedlcach.

Pożar domu
W dniu 27 marca 2016 roku w miejscowości Korczówka doszło do pożaru zamieszkałego domu murowanego, krytego eternitem. W wyniku pożaru spaleniu uległo poddasze budynku. Mieszkańcy zdołali bezpiecznie opuścić budynek, nikt nie doznał obrażeń. Prawdopodobną przyczyną jest nieszczelność przewodu kominowego. Wartość strat nie została jeszcze ustalona. Pokrzywdzonym jest 48 letni mieszkaniec gminy Olszanka.

st. asp. Tomasz Zozula

Reklama