Do dość nietypowego odkrycia doszło dzisiaj po południu w Łosicach. Robotnicy pracujący przy przebudowie i remoncie Przedszkola Samorządowego Nr 2 podczas wykonywania prac ziemnych natrafili na szczątki szkieletu.

Robotnicy pracujący przy rewitalizacji Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Łosicach podczas ostatnich prac ziemnych natknęli się na kilka kości. Wstępne ustalenia wykluczyły, że są to szczątki ludzkie. – Najbardziej prawdopodobna hipoteza mówi, że są to kości dużego zwierzęcia – mówił rzecznik prasowy policji Tomasz Zozula. – Kości zostały zabezpieczone i przekazane do zakładu medycyny sądowej i tam zostaną przeprowadzone badania zmierzające do ustalenia pochodzenia szczątków – wyjaśnił.

Burmistrz Mariusz Kucewicz poinformował, że w związku z niecodziennym odkryciem prace remontowo-budowlane decyzją prokuratora zostają wstrzymane do wyjaśnienia. – W tej chwili dostaliśmy 30-dniowy zakaz wykonywania prac w obrębie znaleziska – mówił burmistrz – Jednak mamy nadzieję, że sprawa szybko zostanie wyjaśniona i prace zostaną wznowione. Z informacji, którą udało mi się uzyskać, znalezione szczątki to prawdopodobnie kości dużego zwierzęcia. Być może okaże się, że natrafiliśmy na szczątki jakiegoś dinozaura, ale to wyjaśni dopiero ekspertyza patologów – dodał.

Foto: Konrad Taras

najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
niezadowolona/y
Gość
niezadowolona/y

Nauczcie się dawać tytuły artykułów adekwatne do treści… A nie robicie wszystko żeby mieć jak najwięcej wejść. Człowiekowi w pewnym momencie odechciewa się wchodzenia na waszą stronę, bo pod ciekawym tytułem kryje się jakieś badziewie.

andrzej
Gość
andrzej

od czego jest 1 kwietnia?

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Dobry żart na Prima Aprilis 😊😃🤣