CZY POWIAT ŁOSICKI OTRZYMA DODATKOWE ŚRODKI Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA?

0
328

Aż 256 mln zł przeznaczył samorząd województwa mazowieckiego, aby pomóc lokalnym samorządom w ich inwestycjach. W subregionie siedleckim i powiecie mińskim wsparcie otrzyma aż 30 inwestycji, w tym 4 z powiatu łosickiego.

Rozbudowy i przebudowy dróg, wałów przeciwpowodziowych, modernizacje i rozbudowy obiektów szkolnych, świetlic czy miejsc sportu i rekreacji to projekty, które decyzją radnych województwa otrzymają dodatkowe środki z budżetu województwa. – Po raz kolejny nasze wsparcie kierujemy do samorządów lokalnych z subregionu siedleckiego. Zgłoszone projekty są bardzo różnorodne, dotyczą istotnych dla mieszkańców inwestycji, które niejednokrotnie są też bardzo kosztowne. Gdyby nie nasze dofinansowanie, ich realizacja nie byłaby możliwa – podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

256 mln zł na inwestycje

Instrument zadań ważnych dla zrównoważonego rozwoju to sztandarowy, a zarazem największy program wsparcia realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego. Tylko dzięki ostatniej decyzji radnych na realizację inwestycji lokalnych samorządów, władze regionu przeznaczą ponad 256 mln zł. To niebagatelna kwota, która pomoże w realizacji wielu kluczowych i społecznie wyczekiwanych inwestycji.

W sumie wsparcie otrzyma aż 150 inwestycji. – Już po raz kolejny wspieramy samorządy lokalne w realizacji ważnych projektów infrastrukturalnych. Nowe inwestycje zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców, pozwolą w ciekawy sposób spędzać wolny czas, w końcu zwiększą atrakcyjność turystyczną okolicy. Cieszy nas duża liczba złożonych wniosków, co świadczy o tym, że lokalne władze starają się rozwijać swoje regiony – podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Które projekty z powiatu łosickiego otrzymały wsparcie?

Łączna kwota dofinansowania dla 4 projektów realizowanych na terenie powiatu łosickiego to 4 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na:

  • budowę i modernizację wraz z wyposażeniem, świetlic wiejskich na terenie gminy Łosice – 3,3 mln zł;
  • budowę Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bindudze – 285 tys. zł;
  • budowę budynku strażnicy OSP ze świetlicą wiejską w Bejdach – 219 tys. zł;
  • poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy Olszanka poprzez budowę studni głębinowej na stacji wodociągowej w Próchenkach – 150 tys. zł.

Więcej informacji na www.mazovia.pl

Materiał sponsorowany

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.