Będzie w końcu alternatywna trasa przez Toczną

3
1351

5,7 mln zł pochłonie budowa alternatywnej przeprawy przez dzielącą Łosice na dwie części,  rzekę Toczna. Dzięki inwestycji miejską infrastrukturę wzbogaci nowy most, powstanie też nowa droga, bezpieczne chodniki dla pieszych i ścieżka rowerowa. Samorząd Mazowsza przeznaczył na te zadanie ponad 3,4 mln zł w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa, pozostałą kwotę zabezpieczyła gmina.

Ruszyły już prace związane z budową mostu w ciągu ulicy Myśliwskiej w kierunku ulicy Parcele. Prócz mostu na rzece Tocznej planowany zakres inwestycji ma objąć również budowę nowej jezdni o długości 550 metrów, położenie chodników oraz budowę ścieżki rowerowej o długości 512 m. Nie zabraknie też nowej infrastruktury oświetleniowej.

Ze względu na brak alternatywy dla ruchu w kierunku Siedlce-Lublin czy Białystok i niską przepustowość kluczowych arterii w obrębie głównych ulic tworzą się niestety korki. Powstający nowy ciąg komunikacyjny pozwoli nie tylko odciążyć centrum miasta z ruchu samochodowego, stanowić będzie też alternatywną trasę przejazdu dla podróżujących w kierunku na Lublin czy Siedlce, przy okazji stanowić będzie nowy łącznik scalający obie części miasta.

Budowa nabrała tempa i jeszcze przed Nowym Rokiem zrealizowano część prac przygotowawczych i robót ziemnych, w ramach pierwszego etapu inwestycji. Zgodnie z rozliczeniem wartość wykonanych robót wyniosła 126 690 zł. Z powstającej nowej drogi cieszą się zarówno mieszkańcy jak i gospodarz miasta – Wreszcie ruszyły długo wyczekiwane roboty przy budowie ulicy Myśliwskiej i drugiego mostu na Tocznej. Wszyscy wiemy jak ważna jest to inwestycja. Wykonawca ma czas na jej realizację do połowy sierpnia 2021. Pogoda póki co sprzyja – mówi burmistrz Mariusz Kucewicz.

Budowa ma zostać ukończona w połowie sierpnia tego roku, zatem już niedługo łosiczanie skorzystają z nowej, bezpiecznej i długo wyczekiwanej infrastruktury. Na realizację inwestycji Łosice pozyskały dotację z samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 3 420 000 zł. w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

 

3 KOMENTARZE

 1. Bravo panie Burmistrzu.
  Inwestycja na pewno słuszna i korzystna ale jeszcze mała prośba – proszę zrealizować pierwotny plan (lub opracować i wdrożyć nowy) dot. ruchu na ulicach : Kościuszki, Sienkiewicza, Kilińskiego.
  Albo ruch DWUKIERUNKOWY i ZAKAZ zatrzymywania, albo ruch JEDNOKIERUNKOWY i parkowanie po jednej ze stron, bo to co się tam wyprawia woła o ….. może nie pomstę do nieba ale o zmiany organizacji ruchu na pewno. Ponadto prośba do Straży Miejskiej o nakładanie mandatów na parkujących swoje auta na skrzyżowaniach ulic Bialska/Kościuszki i Kościuszki/ Sienkiewicza.
  Art. 49. 1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:
  1) na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na SKRZYŻOWANIU oraz w ODLEGŁOŚCI MNIEJSZEJ niż 10 m od przejazdu lub SKRZYŻOWANIA;,
  … tymczasem auta często są zaparkowane tuż za skrzyżowaniem co powoduje konieczność skrętu jadącego pojazdem z pasa ruchu służącego do jazdy w przeciwnym kierunku.

   • Pawełku nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Z mojego tekstu wyraźnie wynika na co liczę – na rozwiązanie idiotyzmu komunikacyjnego ulic Kościuszki i Sienkiewicza.
    Gwoli jasności – moja posada nie zależy od burmistrza, ale jako mieszkaniec, umiem docenić dobre dla miasta inicjatywy. Może Tobie drugi most i alternatywna trasa w kierunku Siedlec jest niepotrzebna, ale wielu ludziom się przyda.
    Zdrówka życzę.

Comments are closed.