Awanturnik w kasku zabezpieczającym

0
999

Policjanci z łosickiej komendy zatrzymali agresywnego mężczyznę. 33-latek najpierw uczestniczył w domowej awanturze, a potem znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Usłyszał zarzuty zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łosicach otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej na terenie Łosic. Pod wskazany adres natychmiast skierował patrol. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że sprawcą awantury jest 33-letni mężczyzna, który będąc pod wpływem alkoholu, zaczął bez powodu krzyczeć, wyzywać i używać przemocy wobec domowników.

Reklama

W trakcie interwencji mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie także wobec funkcjonariuszy. 33-latek nie reagował na wydawane polecenia, odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości. Znieważył mundurowych, wyzywając ich słowami wulgarnymi, groził policjantom i ich rodzinom pozbawieniem życia oraz podpaleniem mieszkań. Podczas obezwładniania mężczyzna szarpał się, odpychał funkcjonariuszy, nie przestając wykrzykiwać gróźb, chcąc w ten sposób zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych. Pomimo obezwładnienia i kajdanek, mężczyzna uderzał głową w ścianę, w związku z czym policjanci założyli mu kask zabezpieczający. W efekcie mężczyzna został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań.

33-latek usłyszał już zarzuty znieważenia funkcjonariuszy oraz zmuszania ich do zaniechania czynności służbowych, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Autor: asp. Nina Zaniewicz

Reklama
Poprzedni artykułMiejski zieleniec zaprasza
Następny artykuł30 lat ciężkiej pracy spłonęło