Tegoroczne świętowanie Objawienia Pańskiego w Łosicach rozpoczęto wspólnym kolędowaniem w kościele pw. Trójcy Świętej. Tam powitano Trzech Króli, a następnie wraz z nimi wyruszono w radosnym orszaku do stajenki przy kościele pw. św. Zygmunta Króla.
6 grudnia, wzorem lat ubiegłych, ulicami miasta przemaszerował Orszak Trzech Króli. Wydarzenie poprzedziło wspólne kolędowanie w kościele pw. Trójcy Świętej podczas którego najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zaprezentował Chór Parafialny pod batutą Mirosława Odoszewskiego, oraz dzieci ze scholi parafialnej, a także solistki Zuzanna Kulesz i Aleksandra Stefaniuk. Przed mieszkańcami wystąpił również Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej. Chórzystom i solistkom akompaniowali: Paweł i Piotr Odoszewscy oraz Leszek Leduchowski. Barwny korowód Orszakowy przemaszerował do stajenki przy kościele pw. św. Zygmunta Króla, a następnie Zespół Pieśni i Tańca w Łosicach ruszył ulicami miasta by z kolędą dotrzeć do wszystkich mieszkańców, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w uroczystym świętowaniu osobiście.
[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72177720295798237]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze