W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:
Oszustwo „na pracownika banku”
7 kwietnia w KPP Łosice przyjęto zawiadomienie o oszustwie metodą „na pracownika banku” Nieznany sprawca wykorzystując tę metodę, instruując 37-letnią mieszkankę gminy Sarnaki, nakłonił ją do przelania pieniądze na wskazane przez oszusta konto bankowe. 37-letnia kobieta myślała, że chroni własne środki finansowe, a w rzeczywistości straciła 4100 złotych. Postępowanie prowadzi KPP Łosice.
Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności! Pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta ani tym bardziej kodu autoryzacyjnego SMS, jak również nie polecają instalowania aplikacji, z której mogą wykonywać ruchy na koncie klienta. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.
Kradzież
9 kwietnia w KPP Łosice przyjęto zawiadomienie o kradzieży. Pokrzywdzona 47-letnia mieszkanka powiatu radzyńskiego zgłosiła kradzież ciągnika rolniczego marki Ursus 2812, przyczepy dwuosiowej, rozrzutnika dwuosiowego, 2 pługów, kultywatora i prasy do słomy z terenu posesji w gminie Huszlew. Pokrzywdzona oszacował straty na kwotę 60 000 złotych. Postępowanie prowadzi KPP Łosice.
Oszustwo „na inwestycje”
11 kwietnia w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie. Pokrzywdzony 68-letni mieszkaniec Łosic, został wprowadzony w błąd. Nieznani sprawcy podając się za analityków finansowych wyłudzili ponad 160.000 złotych obiecując mężczyźnie szybki zysk przy inwestycjach w handlu paliwem. Po namowach sprawców pokrzywdzony zaciągnął kredyt po czym środki przelał na konto bankowe oszustów. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.
mł. asp. Weronika Wujek
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze