Nietrzeźwy kierowca, dwóch pijanych rowerzystów, zniszczone auto, podpalona elewacja domu i oszustwa na kilkadziesiąt tysięcy złotych - tak wygląda najnowsza kronika policyjna z powiatu łosickiego. Sprawami zajmują się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.
Nietrzeźwy kierujący
3 maja w Zakrzu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 55-letniego mieszkańca gminy Przesmyki, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna, kierował Toyotą, będąc w stanie nietrzeźwości, badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny za brak aktualnych badań technicznych pojazdu. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.
Uszkodzenie mienia
3 maja w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o uszkodzeniu mienia. Nieznany sprawca uszkodził poprzez podpalenie styropianu elewacyjnego na długości około 20moraz dwóch okien domu mieszkalnego, jednorodzinnego murowanego niezamieszkałego. Pokrzywdzony 43-letni mieszkaniec Łosic oszacował straty na 3000 złotych. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.
Nietrzeźwy rowerzysta
2 maja w Chłopkowie 44-letni mieszkaniec gminy Platerów kierował rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie. Dalsze czynności w sprawie prowadzone będą przez KPP w Łosicach.
Oszustwo
2 maja w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie. Firma "Fotowoltaika.", nie wywiązała się z umowy ocieplenia i rekuperacji oraz wymiany pieca, biorąc tym samym zaliczkę przekazaną w ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie ponad 35 000 złotych na szkodę 41-letniego mieszkańca gminy Stara Kornica. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.
Uszkodzenie mienia
30 kwietnia w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o uszkodzeniu mienia. Nieznany sprawca uszkodził drzwi samochodu m-ki Volkswagen, 27-letni mieszkaniec Łosic oszacował straty na kwotę 2000 złotych. Postępowanie prowadzi KPP Łosice.
Nietrzeźwy rowerzysta
29 kwietnia w Łosicach 30-letni mieszkaniec Łosic kierował rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Dalsze czynności w sprawie prowadzone będą przez KPP w Łosicach.
Oszustwo internetowe
29 kwietnia 42-letnia mieszkanka gminy Platerów zgłosiła, że nieznana osoba na portalu OLX.pl zamieściła ogłoszenie o sprzedaży laptopa. W toku sprzedaży z pokrzywdzoną skontaktowała się osoba podająca się za pracownika banku, której pokrzywdzona podała PIN do karty bankomatowej, a w dalszej rozmowie kody do autoryzacji transakcji otrzymane SMSem. Kobieta straciła 14400 złotych. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.
Oszustwo
27 kwietnia w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie. Firma "Fotowoltaika.", nie wywiązała się z umowy termomodernizacji, biorąc tym samym zaliczkę przekazaną w ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie ponad 35 000 złotych na szkodę 68-letniego mieszkańca gminy Olszanka. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.
asp. Weronika Wujek
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze