Reklama

Trwa inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła

23/07/2021 11:59

Do 31 października potrwa inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie miasta i gminy Łosice. Inwentaryzacja ma charakter obowiązkowy dla każdego budynku i lokalu posiadającego ogrzewanie, co oznacza, że wszyscy właściciele takich budynków będą musieli odpowiedzieć na kilka pytań ankieterów.

Spisu dokonują ankieterzy firmy GreenLynx, którzy posiadają stosowne upoważnienia burmistrza oraz identyfikatory. Ankietę można wypełnić również samodzielnie poprzez wypełnienie jej w formie elektronicznej dostępnej na TUTAJ, bądź wypełnienie Formularza, oraz dostarczenie go do urzędu. Spis jest również możliwy drogą telefoniczną pod nr 600 803 730.

Reklama

Samorządy gminne z terenu województwa zobowiązane są do wykonania inwentaryzacji źródeł niskiej emisji, tj. instalacji wytwarzania ciepła wykorzystywanego do celów grzewczych i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Inwentaryzacja ma charakter obowiązkowy dla każdego budynku i lokalu posiadającego ogrzewanie. Magistrat informuje, że dla lokali lub budynków, których użytkownicy uniemożliwili przeprowadzenie inwentaryzacji, za sposób ogrzewania zostanie uznane wykorzystanie najbardziej emisyjnego źródła bezklasowego (nieekologicznego).

Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie Miasta i Gminy Łosice realizowana jest w ramach programu "Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021” współfinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości