Złotym Krzyżem Zasługi została wyróżniona Starosta Powiatu Łosickiego Katarzyna Klimiuk. Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenie podczas uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, która odbyła się 27 maja w Belwederze.
Prezydent Andrzej Duda zaprosił samorządowców z całej Polski na uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych z okazji przypadającego 27 maja Dnia Samorządu Terytorialnego. Tego dnia nadał odznaczenia 37 osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Podczas uroczystości prezydent podkreślał, że samorządowcy pełnią ważną funkcję publiczną i wiele dali z siebie dla rozwoju swoich lokalnych wspólnot oraz obszarów.
- Gratuluję i bardzo dziękuję Państwu Odznaczonym za dotychczasową służbę dla Rzeczypospolitej. Większość z Państwa usłyszała ode mnie: tak trzymać! Ponieważ pełnią Państwo ważne funkcje publiczne z wyboru mieszkańców Waszych społeczności lokalnych, regionalnych – i to jest wielka wartość. Są Państwo absolutnie – śmiało można powiedzieć – sprawdzonymi ludźmi, którzy wiele już z siebie dali dla rozwoju swoich wspólnot lokalnych i regionalnych, dla rozwoju obszarów, które obejmują jednostki samorządu terytorialnego, w których Państwo służą – podkreślam to słowo: służą – obywatelom, swoim współmieszkańcom, oczywiście swoim małym ojczyznom, ale także Rzeczypospolitej Polskiej. – powiedział w swoim wystąpieniu Prezydent RP Andrzej Duda.
Żródło:powiat.losice.pl Foto: Krzysztof Sitkowski/KPRP https://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,424,dzien-samorzadu-terytorialnego.html

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze