Reklama

Są pieniądze na place zabaw

05/02/2018 08:50

Mieszkańcy miasta mają kolejny powód do radości. 26 stycznia podpisano umowę na budowę siedmiu placów zabaw na terenie miasta i gminy Łosice. Dodatkowo w ramach projektu wybudowana zostanie altana przy jednej ze świetlic wiejskich, a przy łosickim zalewie stanie nowe urządzenie do street workoutu.

W Siemiatyckim Ośrodku Kultury burmistrz Łosic Mariusz Kucewicz i skarbnik Małgorzata Łaska podpisali umowę z marszałkiem województwa podlaskiego Jerzym Leszczyńskim i członkiem Zarządu Województwa Podlaskiego Stefanem Krajewskim na budowę siedmiu placów zabaw w mieście i gminie Łosice.

Reklama
– Pieniądze trafiły do nas za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Tygiel Doliny Bugu, gdzie złożone zostały wnioski o dofinansowanie. Bardzo dziękuję za docenienie naszych projektów. Mam nadzieję, że nowe instalacje przyniosą radość najmłodszym, jak również ich opiekunom – skomentował burmistrz Mariusz Kucewicz.

W Łosicach place zabaw powstaną przy Przedszkolu Samorządowym nr 2 oraz przy ulicy Radzyńskiej, niedaleko Zespołu Szkół nr 3 RCKU. Dodatkowo miejski zalew wzbogaci się o nowe urządzenie rekreacyjne typu workout (trening siłowy na powietrzu).

Jak informuje burmistrz Kucewicz, place zabaw powstaną również w Łuzkach, Chotyczach, Czuchlebach, Woźnikach i Zakrzu. Dodatkowo w Rudniku przy świetlicy wiejskiej zostanie wybudowana altana. Wszystko zostanie zrealizowane w ramach dwóch projektów z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt obejmujący miasto Łosice opiewa na 64,9 tys. zł, w tym dofinansowanie wynosi 41,3 tys. zł. Z kolei projekt obejmujący pozostałe miejscowości ma wartość 175,4 tys. zł, z czego dotacja stanowi 111,6 tys. zł.

 
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości