14 marca Wicepremier Janusz Piechociński przyjechał do Łosic spotkać się z protestującymi rolnikami. Najpierw na około godzinę wstąpił do Starostwa Powiatowego w Łosicach, następnie przyjechał na miejsce blokady krajowej 19.
Wicepremier potwierdził, że od niedzieli ruszą interwencyjne skupy żywca. Zostaną zdjęte najcięższe tuczniki. Strefa buforowa natomiast zostaje do 30 kwietnia. Wicepremier przeprosił za nieudolność rządu i stwierdził, że zrobi w nim porządek.
Starosta Czesław Giziński rozpoczął wystąpienie skierowane do rolników
Starosta Giziński
Następnie wystąpił Janusz Piechociński, który przedstawił algorytmy rozwiązań jakie zastosuje rząd by rozwiązać problem hodowców trzody chlewnej.
Wystąpienie Pichocińskiego
Rolnicy zawieszają protest do wtorku. Jeśli rząd nie wywiąże się z zapewnień znów wyjdą na ulice.
[nggallery id=165]
Komentarze