Uroczystości 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła w Łosicach msza św. w Koście p/w św. Zygmunta Króla której przewodniczył ks. Jacek Świątek, dyrektor I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach.
Pochód mieszkańców, gości i oficjeli przemaszerował wokół łosickiego rynku i zatrzymał się przy obelisku upamiętniającym uchwalenie Konstytucji 3 Maja w Parku im. Króla Aleksandra Jagiellończyka przy którym złożono kwiaty. Wartę przy obelisku objęli łosiccy harcerze. Tam miały też miejsce przemówienia okolicznościowe, a ksiądz kanonik Sławomir Kapitan odczytał preambułę Konstytucji 3 Maja. Podczas uroczystych obchodów wręczono zwycięzcom nagrody w konkursie na najładniejszą witrynę sklepową udekorowaną w nawiązaniu do rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uroczystości uświetniły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łosicach i Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła Orkiestra Szkoły Muzycznej I Stopnia w Łosicach pod batutą Waldemara Kamoli. W nawiązaniu do staropolskiej tradycji wspólnie z przybyłymi na wydarzenie mieszkańcami odtańczono Poloneza.
[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72157693298857622]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze