
– Miasto i Gmina Łosice wyremontuje budynki przy ul. Czarkowskiego i Kilińskiego – mówi Dorota Kalinowska z Łosickiego Centrum Informacji. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z RPO Województwa Mazowieckiego w ramach Programu Rewitalizacji. Kwota dofinansowania to prawie pół miliona złotych. Oprócz tego samorządowi przyznano na ten cel 106 tys. zł. z budżetu państwa. Koszt całego zadania to 735 tys. zł.
– W ramach inwestycji, w budynku przy ulicy Czarkowskiego zostanie wykonany nowy dach, termomodernizacja, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, wykonanie schodów żelbetowych, likwidacja stopni prowadzących na klatki schodowe i podjazd z kostki brukowej - wylicza Kalinowska. – W budynku przy ul. Kilińskiego zostanie natomiast wykonana termomodernizacja, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej oraz wymiana schodów na klatkach schodowych.

Projekt jest częścią działań przewidzianych w programie rewitalizacji, dotyczących obszarów najbardziej potrzebujących wsparcia na terenie samorządu Miasta i Gminy Łosice. W obu budynkach mieszka obecnie 51 osób. Realizację zadania zaplanowano na 2019 rok. To część szerzej zakrojonej polityki samorządu w dziedzinie mieszkalnictwa komunalnego i socjalnego.
W 2017 roku zakończono również modernizację bloku przy ulicy Międzyrzeckiej. – Jeżeli chodzi o mieszkalnictwo, to była to najbardziej paląca potrzeba – mówił w końcówce roku 2017 burmistrz miasta i gminy Łosice, Mariusz Kucewicz. – Myślę, że cała inwestycja, zarówno część zewnętrzna, elewacja, docieplenie wpłynęła na poprawę warunków mieszkańców tego bloku. Nie ma już cieknącego dachu i sopli wiszących u sufitu.
Burmistrz przypomina, że rozpoczęty jest też remont budynku po tzw. Adambie pod mieszkania socjalne. – Tutaj Bank Gospodarstwa Krajowego w prawie 50% wspiera inwestycję. Część prac już została przeprowadzona, przygotowano zaplecze, wybudowano komórki, rozebrano kiosk, który groził zawaleniem i znajdował się w bezpośredniej okolicy obiektu. Wykonawca wszedł już do środka i przez ten rok prace będą realizowane. Myślę, że to kolejna pozytywna zmiana, budynek, który straszył i nie był tak naprawdę wykorzystywany posłuży teraz mieszkańcom, a dzięki uporządkowaniu terenu przybyło też kilka miejsc parkingowych – dodał Kucewicz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze