Policyjna kronika z powiatu łosickiego: oszustwa, kolizje i zatrzymane prawa jazdy

Seria oszustw internetowych, kolizje na drodze krajowej nr 19, nietrzeźwy kierowca oraz przypadki rażącego przekroczenia prędkości - to zdarzenia, które w ostatnich dniach odnotowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach. W dwóch przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, co zakończyło się wysokimi mandatami, punktami karnymi i zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące

Oszustwo
2 marca do KPP w Łosicach zgłosiła się mieszkanka gminy Sarnaki, która złożyła zawiadomienie  o oszustwie. Kobieta dokonała zakupu pelletu za kwotę 660 zł i zakupionego towaru nie otrzymała. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

2 marca do KPP w Łosicach zgłosiła się mieszkanka gminy Sarnaki, która złożyła zawiadomienie  o oszustwie. Kobieta chcąc dokonać sprzedaży kosiarki za pośrednictwem portalu OLX została wprowadzona w błąd co do okoliczności sprzedaży ponosząc straty w kwocie 42 000zł. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

3 marca do KPP w Łosicach zgłosił się  46 letni mieszkaniec gminy stara Kornica, który złożył zawiadomienie. Mężczyzna dokonał zakupu komputera za kwotę 320 zł, po czym po odebraniu przesyłki ujawnił, iż zamawiany towar jest niezgodny z właściwym zamówieniem. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

6 marca do KPP w Łosicach zgłosił się mieszkaniec gminy Łosice, który złożył zawiadomienie o oszustwie. Mężczyzna dokonał zakupu bieżni elektrycznej domowej za kwotę 980 zł i zakupionego towaru nie otrzymał. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Kolizja drogowa
3 marca łosicka komenda została powiadomiona o zdarzeniu drogowym na drodze DK 19 w rejonie m. Franopol. Policjanci ustalili, że 63-letni mieszkaniec Łosic kierując Skodą nie zachował bezpiecznej odległości, najechał na tył Passata, którego kierującą była 53 letnia mieszana gmina Sarnaki, która chciała skręcić w lewo doprowadzając do zdarzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano MKK.

6 marca łosicka komenda została powiadomiona o zdarzeniu drogowym na drodze DK 19. Policjanci ustalili, że 68-letni mieszkaniec Lublina kierując Citroenem nie zachował bezpiecznej odległości od wyprzedzanej Daci, najechał na jej prawy bok doprowadzając do zdarzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano MKK.

Nietrzeźwy kierujący
4 marca policjanci łosickiej patrolówki w Łosicach zatrzymali do kontroli drogowej osobowe Volvo, gdyż mieli podejrzenie, że kierujący może jechać po alkoholu. Badanie trzeźwości 24-letniego kierującego mieszkańca gminy Łosice wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano elektronicznie prawo jazdy, a jego sprawa znajdzie finał w Sądzie. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Przekroczenie prędkości

7 marca policjanci łosickiej drogówki w Łuzkach zatrzymali do kontroli drogowej 54-letniego mieszkańca Słupna, który kierując bmw przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 77km/h jadąc z prędkością 127km/h. Kierujący przyjął mandat w kwocie 2500zł oraz 15 pkt karnych i zatrzymano mu na 3 miesiące prawo jazdy.

8 marca policjanci łosickiej drogówki w Łosicach zatrzymali do kontroli drogowej 50-letniego mieszkańca gminy Zbuczyn, który kierując oplem przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 51km/h jadąc z prędkością 101km/h. Kierujący przyjął mandat w kwocie 1500zł oraz 13 pkt karnych i zatrzymano mu na 3 miesiące prawo jazdy.

 

asp. Emilia Matejczuk

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Najnowsze wiadomości