Policyjna kronika z Łosic: oszustwa BLIK, kolizje na drogach i zatrzymania poszukiwanych

23/02/2026 11:50

Oszustwa metodą „na znajomą”, drogowe kolizje z udziałem ciężarówek oraz zatrzymania osób poszukiwanych - tak wyglądał ostatni tydzień pracy policjantów z Łosic. Z policyjnej kroniki wynika, że funkcjonariusze reagowali zarówno na zgłoszenia mieszkańców dotyczące utraty pieniędzy, jak i na zdarzenia drogowe na trasach powiatu, a także prowadzili działania związane z realizacją nakazów doprowadzenia

Oszustwo

16 lutego do KPP w Łosicach zgłosiła się 45-letnia mieszkanka Łosic, która złożyła zawiadomienie o oszustwie. Nieustalona osoba podszywając się pod znajomą pokrzywdzonej dokonała wypłaty pieniędzy w kwocie 500 zł za pomocą systemu BLIK. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

18 lutego do KPP w Łosicach zgłosiła się 37-letni mieszkanka gminy Łosice, która złożyła zawiadomienie o oszustwie. Kobieta dokonała zakupu ubrań za kwotę 620 zł i zakupionego towaru nie otrzymała. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Kolizja drogowa

17 lutego łosicka komenda została powiadomiona o zdarzeniu drogowym na drodze DK 19 w rejonie m. Rzewuszki. Policjanci ustalili, że 55-letni mieszkaniec Siemiatycz kierujący ciężarowym Mercedesem przekroczył oś jezdni doprowadzając do zderzenia lusterkowego z jadącym ciężarowym Daf-em 51-letnim mieszkańcem Sokółki. Ponadto spadające elementy lusterek uszkodziły jadącą za Daf-em osobową Toyotę kierowaną przez 59-letnią mieszkankę Łosic. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Sprawcę ukarano MKK.

19 lutego łosicka komenda została powiadomiona o zdarzeniu drogowym w Chybowie. Policjanci ustalili, że 33-letni obywatel Ukrainy kierujący ciężarowym Volvo oraz 44-letni obywatel Białorusi kierujący ciężarowym Renault nie zachowali należytej ostrożności podczas wykonywania manewru wymijania na łuku drogi do zderzenia lusterkowego. Obaj kierujący byli trzeźwi i zostali ukarani MKK.

Zatrzymany poszukiwany

21 lutego policjanci łosickiej patrolówki zatrzymali 27-letniego poszukiwanego mieszkańca gminy Stara Kornica celem odbycia kary w wymiarze 30 dni. Mężczyznę osadzono w PDOZ.

22 lutego policjanci łosickiej patrolówki zatrzymali 38-letniego poszukiwanego mieszkańca Łosic celem odbycia kary w wymiarze 73 dni. Mężczyznę osadzono w PDOZ.

22 lutego policjanci łosickiej patrolówki zatrzymali 39-letniego poszukiwanego mieszkańca Łosic celem odbycia kary w wymiarze 20 dni za nieopłaconą grzywnę. Mężczyzna okazał dowód wpłaty w związku z czym został zwolniony.

 

 

 

 

 

 

asp. Emilia Matejczuk

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Najnowsze wiadomości