Pobił partnerkę i zabrał jej auto

W zeszłym tygodniu łosiccy policjanci interweniowali w następujących zdarzeniach:

Zatrzymanie sprawcy kradzieży

Do 10 lat kary pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi Siedlec. Mężczyzna po awanturze z partnerką zabrał kluczyki do jej samochodu i odjechał. Został zatrzymany po pościgu na terenie powiatu łosickiego. Kierował bez uprawnień i był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Siemiatyccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w Wólce Nadbużnej, partner pobił zgłaszającą, zabrał jej samochód i ucieka w kierunku Siedlec. Dyżurny od razu powiadomił łosicką komendę, aby ustawili punkty blokadowe na granicy powiatu. Kilka minut po zgłoszeniu właśnie policjanci z Łosic zauważyli w Sarnakach audi jadące z nadmierną prędkością. Kierowca nie zareagował na sygnały do zatrzymania pojazdu i zaczął uciekać. Chwilę później został zatrzymany na polnej drodze. Okazało się, że siedzący za kierownicą ściganego audi 32-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami. Śledczy ustalili, że pokrzywdzona razem ze swoim partnerem wynajęli domek letniskowy na weekend, gdzie między nimi doszło do awantury. W pewnym momencie mężczyzna miał przewrócić swoją partnerkę i uderzać ją po głowie. Następnie zabrał kluczyki do jej samochodu i odjechał. 32-letni mieszkaniec Siedlec usłyszał zarzut zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia, którego dopuścił się używając przemocy oraz zarzut uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.

Zatrzymany poszukiwany
11 listopada policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Łosicach zatrzymali 37-letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary w wymiarze 30 dni za 1000 zł nieuiszczonej grzywny. Mężczyznę osadzono w PDOZ KMP Siedlce.  

12 listopada policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Łosicach zatrzymali 30-letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary w wymiarze 100 dni za 3000 zł nieuiszczonej grzywny. Po opłaceniu grzywny mężczyznę zwolniono.  

12 listopada policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Łosicach zatrzymali 44-letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary w wymiarze 6 miesięcy. Mężczyznę osadzono w ZK Siedlce.  

Kierowanie na zakazie
12 listopada w Łosicach, policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Łosicach zatrzymali do kontroli kierującego osobowym Fordem. 28-letni mieszkaniec gminy Łosice posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto pojazd którym kierował mężczyzna nie posiadał aktualnych badań okresowych, a jego stan techniczny był tak zły, że policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny. Sprawa mężczyzny znajdzie swój finał w sądzie.

 

mł. asp. Emilia Matejczuk

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/11/2024 14:01

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Najnowsze wiadomości