Oszustwa, nietrzeźwi i piraci drogowi - czyli kronika policyjna

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Oszustwo
10 marca w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie. Pokrzywdzony 59-letni mieszkaniec Łosic, zakupił za pośrednictwem sklepu internetowego ciągnik rolniczy, za który przelał pieniądze w kwocie 5800 euro. Do chwili obecnej nie otrzymał zamówionego towaru ani zwrotu pieniędzy. Postępowanie prowadzi KPP Łosice.

Kierujący bez uprawnień
11 marca policjanci ruchu drogowego w Nowych Łepkach zatrzymali do kontroli 47-letniego kierującego samochodem ciężarowym. Jak się okazało, mieszkaniec gminy Huszlew nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, jechał również prowadził bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Oszustwo
12 marca w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie. Pokrzywdzony,18-letni mieszkaniec Łosic, zakupił za pośrednictwem portalu sprzedażowego telefon komórkowy, za który przelał pieniądze w kwocie 750 złotych. Do chwili obecnej nie otrzymał zamówionego towaru ani zwrotu pieniędzy. Postępowanie prowadzi KPP Łosice.

Nietrzeźwy kierujący
12 marca w Myszkowicach policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego mieszkańca pow. siedleckiego. Mężczyzna kierował dostawczym IVECO, w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,5 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KPP Łosice.

Kradzież drzewa
13 marca w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o kradzieży drzewa w Kózkach. Nieznany sprawca dokonał wycinki 10 szt. drzewa dębowego, a następnie ukradł 8 sztuk pozostawiając 2 sztuki ściętego drzewa w lesie. Sprawcy działali na szkodę wspólnoty gruntowej wsi Lipno. Wartość strat oszacowano na 9000 złotych. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Nietrzeźwy kierujący
13 marca w Łosicach 66-letni mieszkaniec gminy Stara Kornica kierował rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,76 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KPP Łosice.

Oszustwo „na pracownika firmy kurierskiej”
14 marca w KPP Łosice przyjęto zawiadomienie o oszustwie metodą „na pracownika firmy kurierskiej” Nieznany sprawca wykorzystując tę metodę, instruując 30-letnią mieszkankę gminy Stara Kornica nakłonił ją  do wygenerowania i podania kodów BLIK. Pokrzywdzona straciła środki w wysokości 2600 złotych. Postępowanie prowadzi KPP Łosice.

Kierujący bez uprawnień
15 marca policjanci ruchu drogowego w Łosicach zatrzymali do kontroli 39-letniego kierującego Fordem. Jak się okazało, mieszkaniec gminy Stara Kornica nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, jechał również z nadmierną prędkością. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Przekroczenie prędkości
15 marca policjanci z łosickiej drogówki w Różowej zatrzymali do kontroli 35-letniego kierującego Volkswagenem, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h. Mężczyźnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano prawo jazdy. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Łosicach.

Przekroczenie prędkości
16 marca policjanci z łosickiej drogówki w Niemojkach zatrzymali do kontroli 20-letniego kierującego Toyota Land Cruiser, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 62 km/h. Mężczyźnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano prawo jazdy i ukarano mandatem karnym w wysokości 2000 złotych.

 

mł. asp. Weronika Wujek

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Najnowsze wiadomości