Reklama

Orszak Trzech Króli

02/01/2020 13:00
W poniedziałek 6 stycznia łosickimi ulicami po raz trzeci przejdzie barwny orszak, w którym mieszkańcy naszego miasta wraz z Trzema Królami pójdą pokłonić się małemu Jezusowi, Maryi i Józefowi. Jest to okazja, by przez wspólny śpiew kolęd pokazać wszystkim naszą radość z narodzenia Zbawiciela świata - mówi dyrektorka Łosickiego Domu Kultury, Dorota Kozłowska. - Wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Łosice, okolic oraz  gości zapraszamy do udziału w „największych jasełkach”. W sposób szczególny zapraszamy rodziny z dziećmi, dla których jest to okazja, by jeszcze raz przeżywać tajemnicę narodzenia Bożego Syna - dodaje. Tegoroczny Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 12.00 przy kościele pw. Trójcy Świętej. - Najpierw powitamy wspólnie Trzech Króli, a następnie wraz z nimi wyruszymy w radosnym orszaku do Parku Miejskiego aby tam oddać pokłon Świętej Rodzinie. Orszak zakończy wspólne kolędowanie i Msza św. w kościele pw. św. Zygmunta Króla - mówi Dorota Kozłowska. Podobnie jak w ubiegłych latach znakiem uczestnictwa w Orszaku będą królewskie korony rozdawane przed rozpoczęciem uroczystości o godz. 11:30 na placu przy kościele Trójcy Św. - We wspólnym kolędowaniu pomogą nam śpiewniki, które będzie można otrzymać przed wymarszem. Zachęcamy, by na Orszak przybyć ubranym w stroje w kolorze niebieskim, czerwonym lub zielonym, aby w ten sposób każdy z nas stał się częścią orszaku jednego z Trzech Króli. Najmłodszych uczestników orszaku zachęcamy do przebrania za aniołki, pasterze, diabełki… - zachęca Dorota Kozłowska. Niech nie zabraknie nikogo na tym niezwykłym wydarzeniu. Pokażmy swoją obecnością wiarę w narodzenie Bożego Syna i radość płynącą z tego wydarzenia. Do zobaczenia na Orszaku!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości