Reklama

Odpowie za znieważenie flagi państwowej

20/04/2022 05:36

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Wypadek 12 kwietnia doszło do zdarzenia drogowego w Chybowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem 74-letni mieszkaniec gm. Sarnaki, jadąc w kierunku Hołowczyc nie zachował ostrożności i nie upewnił się czy może bezpiecznie skręcić w lewo, podjął manewr i zderzył się z jadącym za nim VW, kierowanym przez 89-letniego mieszkańca gm. Sarnaki, który rozpoczął manewr wyprzedzania motoroweru w miejscu obowiązywania znaku P4 - linia podwójna ciągła. Doszło do zderzenia pojazdów, kierujący byli trzeźwi, kierowca motoroweru został przewieziony z obrażeniami do szpitala.

Reklama

Kradzież 13 kwietnia 2022 r. na terenie łosickiej targowicy nieznany sprawca dokonał kradzieży portfela 78-letniego mieszkańca Łosic. Pokrzywdzony stracił dokumenty i 200 zł.

Kradzież W nocy 14/15 kwietnia 2022 r. w miejscowości Kopce nieznany sprawca dokonał kradzieży toalety przenośnej i czterech szpadli z terenu farmy wiatrowej, na szkodę firmy z powiatu myszkowskiego. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 4000 zł.

Nietrzeźwy kierowca 15 kwietnia 20222 r. w Olszance, 22-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego kierował hondą w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało prawie promil alkoholu w organizmie.

Reklama

Nietrzeźwy rowerzysta 16 kwietnia 2022 r. w Huszlewie, 43-letni mieszkaniec gminy Huszlew kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Znieważenie flagi państwowej Łosiccy policjanci ustalili sprawcę, który w nocy z soboty na niedzielę zdjął polską flagę z masztu przed Urzędem Miasta i Gminy Łosice.

W miniony poniedziałek w KPP w Łosicach zostało złożone zawiadomienie dotyczące kradzieży flagi państwowej z masztu przed Urzędem Miasta i Gminy Łosice, do której doszło w nocy z soboty na niedzielę. Łosiccy policjanci ustalili sprawcę, i w czwartek 22-letni mieszkaniec Łosic usłyszał zarzut usunięcia flagi Polski w miejscu publicznym. Za ten czyn grozi nawet rok pozbawienia wolności.

Reklama

Mundurowy pomógł uratować życie 35-latce. W poniedziałkowe przedpołudnie dyżurny łosickiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z pokoi hotelowych zamknęła się kobieta, a z sufitu w pomieszczeniu na niższej kondygnacji leje się woda. Na miejsce zostali skierowani policjanci, jednak pomimo wezwań do otwarcia drzwi pokój pozostawał zamknięty. Z wewnątrz nie dochodziły żadne dźwięki.

Funkcjonariusz łosickiego ruchu drogowego będący na miejscu podjął decyzję o wejściu na dach budynku żeby dostać się do pokoju przez okno dachowe. Wewnątrz zastał leżącą na podłodze, nieprzytomną 35-letnią kobietę. Na miejsce zostało wezwane pogotowie. Kobieta została przekazana pod opiekę medyków i przetransportowana do szpitala.

Reklama

asp. Nina Zaniewicz

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości