W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:
Wypadek 12 kwietnia doszło do zdarzenia drogowego w Chybowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem 74-letni mieszkaniec gm. Sarnaki, jadąc w kierunku Hołowczyc nie zachował ostrożności i nie upewnił się czy może bezpiecznie skręcić w lewo, podjął manewr i zderzył się z jadącym za nim VW, kierowanym przez 89-letniego mieszkańca gm. Sarnaki, który rozpoczął manewr wyprzedzania motoroweru w miejscu obowiązywania znaku P4 - linia podwójna ciągła. Doszło do zderzenia pojazdów, kierujący byli trzeźwi, kierowca motoroweru został przewieziony z obrażeniami do szpitala.
Kradzież 13 kwietnia 2022 r. na terenie łosickiej targowicy nieznany sprawca dokonał kradzieży portfela 78-letniego mieszkańca Łosic. Pokrzywdzony stracił dokumenty i 200 zł.
Kradzież W nocy 14/15 kwietnia 2022 r. w miejscowości Kopce nieznany sprawca dokonał kradzieży toalety przenośnej i czterech szpadli z terenu farmy wiatrowej, na szkodę firmy z powiatu myszkowskiego. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 4000 zł.
Nietrzeźwy kierowca 15 kwietnia 20222 r. w Olszance, 22-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego kierował hondą w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało prawie promil alkoholu w organizmie.
Nietrzeźwy rowerzysta 16 kwietnia 2022 r. w Huszlewie, 43-letni mieszkaniec gminy Huszlew kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad trzy promile alkoholu w organizmie.
Znieważenie flagi państwowej Łosiccy policjanci ustalili sprawcę, który w nocy z soboty na niedzielę zdjął polską flagę z masztu przed Urzędem Miasta i Gminy Łosice.
W miniony poniedziałek w KPP w Łosicach zostało złożone zawiadomienie dotyczące kradzieży flagi państwowej z masztu przed Urzędem Miasta i Gminy Łosice, do której doszło w nocy z soboty na niedzielę. Łosiccy policjanci ustalili sprawcę, i w czwartek 22-letni mieszkaniec Łosic usłyszał zarzut usunięcia flagi Polski w miejscu publicznym. Za ten czyn grozi nawet rok pozbawienia wolności.
Mundurowy pomógł uratować życie 35-latce. W poniedziałkowe przedpołudnie dyżurny łosickiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z pokoi hotelowych zamknęła się kobieta, a z sufitu w pomieszczeniu na niższej kondygnacji leje się woda. Na miejsce zostali skierowani policjanci, jednak pomimo wezwań do otwarcia drzwi pokój pozostawał zamknięty. Z wewnątrz nie dochodziły żadne dźwięki.
Funkcjonariusz łosickiego ruchu drogowego będący na miejscu podjął decyzję o wejściu na dach budynku żeby dostać się do pokoju przez okno dachowe. Wewnątrz zastał leżącą na podłodze, nieprzytomną 35-letnią kobietę. Na miejsce zostało wezwane pogotowie. Kobieta została przekazana pod opiekę medyków i przetransportowana do szpitala.
asp. Nina Zaniewicz
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze