Od oszustwa internetowego po jazdę na zakazie. Kronika policyjna KPP Łosice

09/02/2026 13:35

Minione dni na terenie powiatu łosickiego przyniosły kolejne interwencje policji związane z bezpieczeństwem na drogach, oszustwami oraz przestępstwami przeciwko mieniu. Wśród odnotowanych zdarzeń znalazły się zarówno przypadki rażącego lekceważenia prawa, jak i sprawy, w których mieszkańcy padli ofiarą przestępców działających w sieci lub wykorzystujących zaufanie.

Kierujący bez uprawnień
3 lutego łosiccy policjanci w Łosicach zatrzymali do kontroli drogowej 45-letniego kierującego. Jak się okazało, mieszkaniec gminy Łosice prowadził samochód pomimo braku uprawnień do kierowania, a samochód który prowadził nie posiadał aktualnych badań technicznych. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Oszustwo internetowe
4 lutego Przyjęto zawiadomienie o oszustwie. Pokrzywdzony 37-letni mieszkaniec gminy Stara Kornica zakupił za pośrednictwem strony internetowej materiały budowlane, za które przelała pieniądze w kwocie 14 989 złotych. Do chwili obecnej  nie otrzymał zamówionego towaru ani zwrotu pieniędzy. Postępowanie prowadzi KPP Łosice.

Kradzież mienia
4 lutego w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o kradzieży mienia w Nowych Hołowczycach. Nieznany sprawca dokonał kradzieży z terenu nieogrodzonej działki elementów stacji meteorologicznej w postaci panelu fotowoltaicznego, dwóch deszczomierzy oraz elementu konstrukcyjnego w postaci belki metalowej o łącznej wartości 1000 zł na szkodę Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Oszustwo
5 lutego w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie. Firma Home Ecology siedzibą w Poznaniu nie dotrzymała warunków umowy przy  instalacji  turbiny doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 77-letniego mieszkańca gminy Łosice. Pokrzywdzony poniósł straty w wysokości 24 000 złotych. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Nietrzeźwy kierujący na zakazie
8 lutego w Sarnakach 44-letni mieszkaniec gminy Sarnaki kierował skodą po drodze publicznej pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanego przez Sąd Rejonowy w Siedlcach, będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto pojazd, którym jechał nie był dopuszczony do ruchu, nie posiadał ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

 

asp. Weronika Wujek

 

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Najnowsze wiadomości