„Na plaży słońce praży, tu bladość ciał zanika, wśród tłumu wczasowiczów dziewczyna ratownika.”
Tak śpiewali artyści Wałów Jagiellońskich, a czy taki obrazek jest możliwy w Łosicach? Okazuje się, że tak! Jak podaje portal Podlasie.24, samorząd Miasta i Gminy Łosice pozyskał już 600tyś zł na budowę odkrytego basenu z funduszu PROW. Planowana jest także modernizacja całego obszaru jeziorka, gdzie zamierza się wykonać ścieżkę rowerową. Obiekt składałby się z dwóch basenów – mniejszego z przeznaczeniem dla dzieci i większego o półtorametrowej głębokości dla dorosłych. Baseny mają być wyposażone w system filtrów i wymiany wody. Planowane jest także zatrudnienie ratownika, który czuwałby nad bezpieczeństwem kąpiących się. Plany ambitne i godne pochwały. Mamy nadzieję, że inwestycję uda się zrealizować i już za rok będziemy podziwiać wdzięki „dziewczyny ratownika”
Komentarze