1 października WLS’owym Mototripem miejscowi motocykliści oficjalnie pożegnali sezon jazdy jednośladem. Wydarzenie rozpoczęło się w samo południe na targowicy miejskiej. Następnie pasjonaci wyruszyli w trasę drogami powiatu. Podczas wydarzenia motocykliści z Motocyklowego Stowarzyszenia WLS Riders zbierali pieniądze do puszki na leczenie Filipa i Mikołaja Zawadzkich.
Obaj bracia cierpią na bardzo rzadką chorobę genetyczną - Chorobę Pelizaeusa - Merzbachera. Charakteryzuje się ona opóźnieniem w rozwoju, oczopląsem, obniżonym napięciem mięśniowym, spastycznością i różnego rodzaju niepełnosprawnością intelektualną. Filip i Mikołaj potrzebują kosztownej rehabilitacji, opieki specjalistów, przystosowanej do ich potrzeb diety oraz kosztownego sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego.
Organizatorami wydarzenia byli motocykliści z WLS Riders, patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Mariusz Kucewicz, a Łosice.Info sprawowało patronat medialny.
Fot. K.Sakowski [justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72177720311760293]Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze