13 czerwca z Warszawy do Gdańska ma wyruszyć charytatywny rajd rowerowy. Uczestnicy chcą pokonać około 350 kilometrów, aby zwrócić uwagę na zbiórkę prowadzoną dla Anieli Jończyk. Szczegóły akcji publikowane są na facebookowym profilu Drużyna Anieli.
Do redakcji Łosice.info zgłosili się znajomi rodziny Anieli Jończyk - łosiczanie, którzy poprosili o nagłośnienie zbiórki oraz charytatywnego rajdu rowerowego organizowanego dla dziewczynki. Celem akcji jest wsparcie leczenia, rehabilitacji i specjalistycznej opieki dla dwuletniej Anielki.

Anielka ma 2 lata. Jak podano na stronie zbiórki Siepomaga, dziewczynka choruje na zespół Retta, zespół porażenny oraz globalne opóźnienie rozwoju psychomotorycznego. Potrzebuje stałej opieki, rehabilitacji, leczenia, terapii i specjalistycznego sprzętu. Zbiórka ma pomóc w sfinansowaniu trzyletniego leczenia, rehabilitacji oraz kosztów związanych z codzienną opieką nad dziewczynką.
Rodzice Anielki opisują, że pierwsze miesiące życia córki nie zapowiadały tak trudnej diagnozy. Z czasem zaczęły pojawiać się jednak niepokojące sygnały.
- Nie raczkowała, nie próbowała wstawać, nie reagowała jak inne dzieci w jej wieku. Wtedy zaczęła się nasza długa droga pełna niepokoju, nadziei i bezsilności - napisali rodzice dziewczynki na stronie zbiórki.
Dziś codzienność Anielki i jej bliskich to leczenie, ćwiczenia, wizyty u specjalistów i szukanie kolejnych możliwości terapii. Jak informują rodzice, dziewczynka nie chodzi, nie mówi i nie komunikuje się w sposób zrozumiały dla najbliższych. Wymaga m.in. rehabilitacji, leków przeciwpadaczkowych, konsultacji specjalistycznych i regularnej terapii.
Mama Anielki w jednym z wpisów na stronie zbiórki napisała:
- Uśmiecham się do Anielki, przytulam ją i całuję. Chciałabym, żeby wiedziała, jak bardzo ją kocham. Jak bardzo się staram, żeby jej pomóc...
W tym samym apelu dodała:
- Choroba zabiera mi Anielkę kawałek po kawałku. Zatrzymajmy to. Nie pozwól, aby choroba zabrała mi ukochaną córeczkę...
Rowerowy rajd Warszawa-Gdańsk ma pomóc w nagłośnieniu zbiórki. To inicjatywa, do której mogą dołączyć także osoby z naszego regionu. Rowerzyści z Łosic i okolic, którzy chcieliby wesprzeć wyprawę lub sprawdzić szczegóły udziału, mogą śledzić profil Drużyna Anieli na Facebooku.
Pomóc można również bez udziału w rajdzie - przez wpłatę na zbiórkę, udostępnienie informacji, udział w licytacjach albo przekazanie linku znajomym. Znajomi rodziny, którzy zwrócili się do naszej redakcji, podkreślają, że każda forma wsparcia pomaga dotrzeć z historią Anielki do kolejnych osób.
Zbiórka prowadzona jest na stronie Siepomaga pod hasłem Aniela Jończyk. Akcję można śledzić także w mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie i TikToku jako Drużyna Anieli. Licytacje odbywają się w grupie Drużyna Anielki - licytacje dobrych serc.
Zbiórka dla Anieli Jończyk prowadzona jest tutaj:
https://www.siepomaga.pl/aniela-jonczyk
Profil akcji Drużyna Anieli:
https://www.facebook.com/druzynaanieli
Każda wpłata, udostępnienie i każda osoba, która opowie o tej zbiórce dalej, zwiększa szansę na zebranie środków potrzebnych na leczenie i rehabilitację Anielki.
Fot. Drużyna Anieli / Facebook / Siepomaga.pl
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Dużo siły na trasie!
Dziękujemy za publikację Redakcji i Łosicom za każde wsparcie! ☺️
Brawa dla dzienego taty!
Dużo siły na trasie!
Dziękujemy za publikację Redakcji i Łosicom za każde wsparcie! ☺️
Brawa dla dzienego taty!