
W artykule pt. Zostało nas czterech, Marek Jerzman pochylił się nad losami jednego z żołnierzy oddziału AK, Tadeusza Sobieszczaka ps. "Dudek", który obecnie kieruje Środowiskiem Żołnierzy Oddziału Partyzanckiego mjr. "Zenona" i walczy o pamięć tych, którzy zginęli za wolną i niepodległą Polskę.
Oddział Partyzancki mjr. "Zenona" w maju 1944 roku osłaniał wydobycie z rzeki Bug, niemieckiej rakiety V-2 uznawanej za "cudowną broń Hitlera". Ponadto oddział wsławił się w bitwie pod Jeziorami.
Historię życia jednego z ostatnich żyjących żołnierzy wspomnianego Oddziału możecie Państwo przeczytać w Nr 34 z 20 sierpnia 2014 Gazety Polskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze