Łosickie obchody uroczystości rocznicowych uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się mszą świętą w kościele p/w Św. Zygmunta, której przewodniczył ks. kan. Jan Babik, kanclerz Kurii Diecezjalnej Siedleckiej, a współkoncelebrowali: ks. kan. Sławomir Kapitan, ks. Edward Boruc, i ks. prałat Henryk Rzeszotek. Wychodzący z kościoła zostali udekorowani biało-czerwonymi wstążkami oraz balonami w barwach narodowych. Następnie kolumna strażaków, pocztów sztandarowych, przedstawicieli szkół, harcerzy i zuchów oraz samorządowców i zaproszonych gości i mieszkańców przedefilowała wokół Parku w centrum miasta. Ksiądz proboszcz Sławomir Kapitan odczytał preambułę Konstytucji 3 Maja, wzniesiono na maszt flagę i odśpiewano hymn państwowy a przedstawiciele poszczególnych grup złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym rocznicę Konstytucji 3 Maja. Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej w Łosicach.
Ze względu na warunki pogodowe dalszą część uroczystości przeniesiono do sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury, gdzie nasi samorządowcy i zaproszeni goście wygłosili krótkie przemówienia okolicznościowe. Całość akademii uświetnił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej oraz grupa wokalno – instrumentalna działająca przy parafii św. Trójcy w Łosicach.
Podczas akademii wręczono również nagrody w konkursie "Na najładniejszą witrynę sklepową związaną z obchodami Dnia Flagi Rzeczypospolitej oraz święta Konstytucji 3 Maja". Wśród zwycięzców znaleźli się:
I miejsce: Sklep Odzieżowy Dorota Kalużna, II miejsce: Rafał Stefaniuk RS-PROTECT III miejsce: Księgarnia DOM KSIĄŻKI
[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72157683302671896]Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze