Kryminalny bilans tygodnia: w tle utrata 46 tysięcy złotych

Wśród spraw zgłoszonych w ostatnim tygodniu do łosickiej komendy najbardziej uderza oszustwo „na inwestycje”, w którym 68-letni mieszkaniec gminy Olszanka stracił ponad 46 tysięcy złotych. Oprócz tego policja odnotowała kradzieże, kierowanie bez uprawnień oraz przypadek kradzieży tożsamości. Wszystkie postępowania prowadzi KPP w Łosicach.

Kradzież dowodu osobistego
11 listopada w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie dotyczące kradzieży saszetki z zawartością. Do kradzieży doszło w godzinach wieczornych na terenie lasu w Patkowie. Nieznany sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę 41-letniego mieszkańca gminy Łosice i dokonał kradzieży saszetki z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 1100 złotych, znajdującą się w niezamkniętym samochodzie pokrzywdzonego. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Oszustwo „na inwestycje” 
14 listopada w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie. Pokrzywdzony 68-letni mieszkaniec gminy Olszanka, został wprowadzony w błąd co do autentyczności inwestycji. Nieznani sprawcy namówili mężczyznę do zainwestowania ponad 46 000 złotych w złoto. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Kradzież mienia
14 listopada w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o kradzieży mienia w Mężeninie. Nieznany sprawca dokonał kradzieży z rejonu wiaty turystycznej znajdującej się na nadbrzeżu rzeki Bug, trzech sztuk lamp solarnych wraz z zamontowanymi lokalizatorami GPS o łącznej wartości 1566 zł na szkodę Starostwa Powiatowego w Łosicach. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach

Kierujący bez uprawnień
14 listopada policjanci ruchu drogowego w Zakrzu zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego kierującego Fordem. Mężczyzna poruszał się bez sprawnego oświetlenia pojazdu.  Jak się okazało, mieszkaniec gminy Łosice prowadził samochód pomimo braku uprawnień do kierowania. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Kradzież tożsamości
16 listopada w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o kradzieży tożsamości. Nieznany sprawca w 2017 roku zawarł umowę na dostawę usług telekomunikacyjnych firmy Netia wykorzystując numer Pesel 46-letniej mieszkanki gminy Huszlew. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

 

asp. Weronika Wujek

 

 

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Najnowsze wiadomości