Reklama

Kolejny dzień protestu rolników

11/03/2014 15:18

11 marca rolnicy z powiatu łosickiego znów protestowali przeciw marazmowi jaki prezentuje polski rząd wobec problemu związanego z utworzeniem strefy buforowej na naszym terenie mającej działać prewencyjnie przed wystąpieniem zakażenia afrykańskim pomorem świń. 

Tak jak wczoraj zapowiadali hodowcy trzody chlewnej, dziś znów przystąpili do protestu przeciwko działaniom rządu związanym z utworzeniem strefy buforowej w powiecie łosickim i braku konkretnych rozwiązań skierowanych do producentów mięsa wieprzowego. Rolnicy podkreślają, że obecnie straty poszczególnych gospodarstw sięgają tysięcy złotych dziennie.

Reklama

Dziś została zablokowana droga krajowa nr 19 od skrzyżowania z wojewódzką 698 w stronę na Lublin i Białystok. Rolnicy domagają się konkretnych rozwiązań i propozycji mających na celu rozwiązanie patowej sytuacji. Zapytani do kiedy będą blokować przejazd mówią - "do skutku".

Wśród zebranego tłumu dyskutowano o fakcie pomijania problemu łosickich hodowców w mediach ogólnopolskich. Podkreślano, że media podejmują tylko temat Ukrainy a o ludziach ze Wschodu Polski nikt nie pamięta i nikt się nimi nie interesuje. Takie zachowania mediów jeszcze bardziej wzbudzają gorycz rolników. Czują się pozostawieni z problemem bez jakiejkolwiek pomocy ze strony rządu i społeczeństwa.

Reklama

Wśród manifestujących znalazł się wójt Gminy Platerów Jerzy Garucki oraz burmistrz Janusz Kobyliński. Policja kieruje przejeżdżających kierowców na objazdy.

O postulatach i sytuacji łosickiego hodowcy trzody chlewnej mówi Wiesław Antosiuk z Ostromęczyna.

Rolnicy protestują

[nggallery id=158]

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości