W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:
Kradzież
17 września w KPP Łosice przyjęto zawiadomienie o kradzieży. Pokrzywdzony 43-letni mieszkaniec gminy Huszlew zgłosił kradzież 100l oleju napędowego z terenu gospodarstwa rolnego. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 630 złotych. Postępowanie prowadzi KPP Łosice.
Kierowanie na zakazie
17 września w Czuchlebach, łosiccy kryminalni zatrzymali do kontroli kierującego Oplem. 28-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Sarnaki posiadał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawa mężczyzny znajdzie swój finał w Sądzie.
Posiadanie narkotyków
17 września funkcjonariusze z pionu kryminalnego łosickiej policji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Jak się okazało, 30-latek prowadził samochód pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, miał przy sobie narkotyki o łącznej wadze ponad 0,5 kg i jakby tego było mało, znajdował się pod ich wpływem. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Siedlcach. Prokurator przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, kierowania pojazdem mechanicznym po drodze publicznej pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, będąc pod działaniem środków odurzających. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Siedlcach zdecydował, że podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.
Nietrzeźwy kierujący
21 września w Wólce Nosowskiej, 35-letni mieszkaniec gminy Stara Kornica kierował Oplem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadał 3 aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez Sąd, w tym 2 zakazy dożywotniego prowadzenia. Czynności prowadzi KPP Łosice.
mł. asp. Weronika Wujek
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze